Na wiosennej łące

Konkurs dodał(a) Elżbieta Nagajek

Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej zaprasza dzieci do udziału
w  III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.

„Na wiosennej łące”

CELE KONKURSU:

• Rozwijanie kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną.
  • Promowanie dziecięcej twórczości plastycznej w szerszym środowisku.
  • Rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwianie na piękno przyrody w najbliższym środowisku.
  • Wzbogacanie wiadomości dzieci dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem nowej pory roku – wiosny.
  • Wyrażanie poprzez działalność plastyczną spostrzeżeń przyrodniczych.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych.

REGULAMIN KONKURSU

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 6 lat z przedszkoli i punktów przedszkolnych z całego kraju.
  • Prace powinny mieć format A3 lub A4. Technika płaska dowolna: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, collage itp. (bez materiałów sypkich).

• Prace konkursowe należy wykonać indywidualnie.
  • Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę (wykonaną techniką komputerową): imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa i dokładny adres placówki wraz z numerem telefonu oraz mailem, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca, a także podpisane przez rodzica oświadczenie:

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu danych osobowych mojego dziecka ........................................ zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z póź zm.).

2. Wyrażam zgodę na wykorzystanie pracy dziecka w celach określonych w regulaminie konkursu. ..................................................... (podpis rodzica/prawnego opiekuna) Wszystkie dane proszę umieścić na odwrocie pracy. Prace bez metryczki i zgody rodziców nie będą brały udziału w konkursie.

• Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4-latki, 5 – 6-latki.

• Przewidywane są 3 nagrody główne i 2 wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

• Ilość prac z jednej placówki – 2 z każdej kategorii wiekowej (max. 4 prace z danej placówki).

• Prace należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres organizatora konkursu do 29 marca 2018 r.

Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

ul. Krakowska 72

24 – 220 Niedrzwica Duża

z dopiskiem „Na wiosennej łące”

• Prace konkursowe oceniane będą przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu. Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.

• Organizator nie bierze udziału w konkursie.

• Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w Internecie i prezentacji na stacjonarnej wystawie. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania ich w celu promocji konkursu i placówki.

• Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.

• Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane pocztą. Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną podziękowania drogą elektroniczną.

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 kwietnia 2018 r.

• Lista nagrodzonych w konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej naszego przedszkola www.przedszkole-nk.szkolnastrona.pl oraz na stronie www.blizejprzedszkola.pl

• 12 kwietnia 2018r. zostanie zorganizowana pokonkursowa wystawa nadesłanych prac w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej podczas Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Zielona Nutka”.

Koordynatorki konkursu: Elżbieta Nagajek, Monika Chrzanowska  - tel. kontaktowy 81 511-63-02

Termin: 2018-03-29
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski