Moje miasto- Moja duma, II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Konkurs dodał(a) Anna Fałaga

„Moje miasto – Moja duma” Zamość 2018

Wyniki II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

Na konkurs organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamościa- Pana Andrzeja Wnuka we współpracy z Patronem medialnym – Kroniką Tygodnia wpłynęło 106 prac plastycznych z 43 placówek z Polski, Hiszpanii i Szkocji. Wszystkie nadesłane na konkurs prace prezentowały wysoki poziom wykonania. Ze przyczyn niezależnych od Organizatora konkursu, Międzynarodowy Festiwal Fresków odbędzie się w terminie późniejszym, stąd też powołano nową, niezależną komisję, która dokonała oceny prac.

Komisja w składzie (artyści, malarze):

- mgr Dorota Jasek – artysta, malarz, nauczyciel Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu,

- mgr Marta Słomianowska – nauczyciel zajęć artystycznych Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu,

- Małgorzata Mróz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu.

Komisja postanowiła przyznać równorzędne nagrody i wyróżnienia dla dzieci 5 i 6 letnich według kryteriów zawartych w regulaminie konkursu, biorąc pod uwagę samodzielność wykonania pracy przez dziecko, zgodność pracy z tematem przewodnim, wkład  włożonej pracy, pomysłowość, walory artystyczne, poziom artystyczny, estetykę prezentowanych prac.

Nagrody Główne  5 - latki:

- Nagroda I - Judyta Witoszek lat 5, Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi „Promyczek”, Czerwionka- Leszczyny, Bernadeta Chrapiec,

- Nagroda II – Oliwia Bil lat 5, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Szewni Górnej, Joanna Skrzyńska – Kudełka, Danuta Grula,

- Nagroda III – Antonina Zaparty lat 5, Przedszkole nr 1 z oddziałami Integracyjnymi „Promyczek” w Czerwionce- Leszczyny, Bernadeta Chrapiec,

- Nagroda Grand Prix – Olaf Tomaszewski lat 5, Publiczne Przedszkole nr 4 w Strzegomiu, Beata Horbacz.

Wyróżnienia  5 –latki:

- Adrian Adamek lat 5, Przedszkole nr 87 w Lublinie, Monika Czerwińska, Marta Antoniak,

- Jan Paweł Ostrowski lat 5, Publiczne Przedszkole „Bajlandia” w Krakowie, Karolina Kadela,

Nagrody Główne 6 - latki:

- Nagroda I – Sara Sawczuk lat 6, Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu, Katarzyna Łagoźny, Dorota Kawala,

- Nagroda II - Jashua Osek lat 6, Liddle Road- Kingshate School, Szkocja, Marry Been,

- Nagroda III – Malwina Pawliczek lat 6, Kreatywne Dzieci Warsztaty Plastyczne, Tarnowskie Góry, Marta Kuryło- Pawliczek.

Wyróżnienia 6- latki:

- Logan Levsky lat 6, Gobierno De Canaris, Hiszpania, Monika Lasparos,

- Mateusz Król lat 6, Przedszkole Nr 44 w Gdyni, Grażyna Itrich, Ewa Keller,

Nagroda Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu – Ayla Jude lat 5, Liddle Road- Kingshate School, Szkocja, Marry Been.

Wszystkie nadesłane na konkurs prace (106 prac) zostaną zaprezentowane szerokiemu środowisku lokalnemu na Pokonkursowej Wystawie Prac, w budynku przedszkola, podczas Jubileuszu 100 –lecia naszej placówki. Uroczyste Podsumowanie konkursu oraz otwarcie Pokonkursowej Wystawy Prac odbędzie się dnia 12 czerwca 2018r o godz. 10.00 w naszym przedszkolu. Zapraszamy laureatów konkursu i osoby zainteresowane.

Nagrody i dyplomy dla laureatów nagród i wyróżnień oraz  podziękowania dla nauczycieli wysłane zostaną pocztą pod wskazany adres.

Protokołowała : Anna Fałaga

Termin: 2018-05-15