Wyniki II MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Konkurs dodał(a) Katarzyna Barszcz

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY WSPÓŁORGANIZOWANY
Z POLSKIM STOWARZYSZENIEM DALTON

Celami konkursu było:

• Rozwijanie samodzielności dzieci.
  • Kształtowanie odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania.
  • Wdrażanie do zgodnej współpracy w sytuacjach zadaniowych.
  • Kształtowanie umiejętności odczytywania instrukcji czynnościowych zgodnie
  • z założeniami pedagogiki Planu Daltońskiego.
  • Rozwijanie wyobraźni i pomysłowości w tworzeniu różnorodnych prac plastyczno -konstrukcyjnych z wykorzystaniem surowców wtórnych.
  • Kształtowanie umiejętności praktycznego wykorzystania surowców wtórnych oraz budzenie radości ze wspólnej zabawy.
  • Kształtowanie poczucia sprawstwa – „potrafię to zrobić”.
  • Rozwijanie pomysłowości i kreatywności nauczycieli w interpretacji tematu.
  • Integrowanie placówek oświatowych.

Przedmiotem konkursu było:

• Przygotowanie pracy plastyczno - konstrukcyjnej przedstawiającej zwierzę z wybranego krańca świata według instrukcji czynnościowej (zgodnie z założeniami pedagogiki Planu Daltońskiego) z wykorzystaniem surowców wtórnych;
  • wykonanie 5 fotografii w formacie A5 przedstawiających:
  • użyty materiał oraz przybory (1 zdjęcie);
  • proces wykonania pracy plastyczno - konstrukcyjnej (3 zdjęcia);
  • gotową pracę (1 zdjęcie);
  • dołączenie 6 częściowej instrukcji czynnościowej (w formie fotograficznej lub graficznej) na 6 arkuszach w formacie A5.

Na konkurs nadesłano łącznie 30 w tym: 8 prac z regionu lubelskiego, 21 z terenu całej Polski oraz 1 praca  z Holandii.

Zgodnie z regulaminem (pkt. 9) rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dwóch edycjach tj.:

• w regionalnej
  • międzynarodowej.

Komisja ustaliła, iż w każdej edycji przyznane zostanie I, II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia.

Powołana przez organizatora komisja dokonała (w trybie tajnym) oceny prac pod względem oryginalności, wykorzystanego materiału (surowce wtórne) i przyborów oraz samodzielności - stopnia zaangażowania dzieci, ogólnego wyrazu artystycznego, estetyki wykonania instrukcji czynnościowej przez nauczyciela.

Po wnikliwej analizie, Jury ogłosiło następujące wyniki:

Laureaci edycji regionalnej:

I miejsce - Przedszkole nr 52 w Lublinie

II miejsce -  Przedszkole Niepubliczne „SIGMA I PI” w Świdniku

III miejsce -  Przedszkole nr 85 w Lublinie

Wyróżnienia:

1. Przedszkole nr 43 w Lublinie
  2. Przedszkole nr 14 w Lublinie
  3. Przedszkole nr 25 w Lublinie

Laureaci edycji międzynarodowej:

I miejsce - Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne „Eko – Przedszkolak” w Strzelinie

II miejsce  - Przedszkole Miejskie nr 152 w Łodzi

III miejsce -  Delftse Daltonschool w Holandii

Wyróżnienia:

1. Miejskie Przedszkole nr 9 w Częstochowie
  2. Przedszkole nr 51 w Gdańsku
  3. Publiczne Przedszkole nr 6 im. Jana Brzechwy w Zdzieszowicach
  4. Przedszkole Publiczne nr 16 im. Kolorowa Akademia w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu w edycji regionalnej odbyła się dnia 15 marca 2018 roku  w naszym przedszkolu. Na uroczystość przybyli zacni goście m.in. prezes Polskiego Stowarzyszenia DALTON, włodarze miasta Lublin, doradca metodyczny, dyrektorzy przedszkoli. Uroczystość uświetnił występ naszych przedszkolaków
pt. „Żyrafa, niedźwiedź, dzikie koty i ich wielkie psoty”z wykorzystaniem technik parateatralnych. Zdrowy, owocowy poczęstunek był dopełnieniem całej uroczystości. Nagrody, dyplomy dla laureatów i dzieci prac wyróżnionych oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu w edycji międzynarodowej zostały wysłane pocztą.

Termin: 31-01-2018
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski