PRZEDSZKOLAK W JESIENNYM OBIEKTYWIE

Konkurs dodał(a) Magdalena Staroń
ponad 7 lat temu, wyświetleń 2016

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„PRZEDSZKOLAK W JESIENNYM OBIEKTYWIE”

1. Organizatorzy: Przedszkole nr 50 w Rybniku.

2. Koordynatorzy konkursu: mgr Magdalena Mazurek, mgr Justyna Juranek, Dorota Wenerska

3. Cele konkursu:

• poznanie piękna otaczającej przyrody jesienią
  • rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z form spędzania czasu wolnego rodzica z dzieckiem
  • wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody
  • dostrzeganie uroczych zakątków przyrody jesienią w swoim regionie.

4. Uczestnicy konkursu:
Konkurs jest skierowany do dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców, opiekunów nauczycieli przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego.

5. Warunki konkursu:

• Na konkurs fotograficzny dzieci wraz z rodzicami, opiekunami czy nauczycielami wykonują 1 zdjęcie formatu 15 cm x 21 cm (zdjęcie przedszkolaka na tle jesiennej przyrody). Prace należy przesyłać w zabezpieczonej przed uszkodzeniami kopercie na adres:

ul. Sztolniowa 29c

44-251 Rybnik

z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY.

• Fotografie powinny być opatrzone na odwrocie metryczką zawierającą:
    tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, nazwę i adres przedszkola, imię, nazwisko i numer telefonu osoby nadsyłającej.

• Zgłaszając prace uczestnik dołącza oświadczenie ze zgodą osób (prawnych opiekunów dzieci), których wizerunki utrwalono na fotografiach, na ich publikację na stronie internetowej przedszkola oraz w materiałach związanych z konkursem.

• Prace nie spełniające powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.

• Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu oraz oświadczeniem praw autorskich bez naruszenia praw osób trzecich do nadesłanych zdjęć i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

• Prace nie będą zwracane. Fotografie przechodzą na własność organizatora.

6. Nagrody:

• Planowane jest przyznanie trzech nagród głównych za I, II i III miejsce.
  • Zwycięzcy konkursu o wynikach zostaną powiadomieni telefonicznie w dniu 15 listopad 2017 r.

8. Terminarz konkursu:

– nadsyłanie prac –od 02.10 do 10.11.2017 r.

– obrady Jury – 15 listopada 2017 r.

– ogłoszenie wyników na stronie przedszkola www.p50.miastorybnik.pl

– 16 listopada 2017 r.

– prezentacja nadesłanych zdjęć: wystawa fotograficzna (korytarz przedszkola) 15.11 – 24.11.2017 r.

10. Kryteria oceny prac:

• Nadesłane zdjęcia będą oceniane przez powołane przez Organizatora Jury konkursowe wg następujących kryteriów oceny: praca zgodna z tematem konkursu, walory artystyczne i estetyka fotografii, nowatorski pomysł ujęcia tematu, ogólny wyraz artystyczny.
  • Decyzja Jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo odwołania.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatorów konkursu:
Magdalena Mazurek 784026034
Justyna Juranek 511329912