GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "PRZEDSZKOLE - DRUGI DOM"

Konkurs dodał(a) Wioleta Dworak

Niepubliczne przedszkole w Rogoźnicy i Budach Głogowskich zaprasza do udziału

w Gminnym Konkursie Fotograficznym pt.

„PRZEDSZKOLE – DRUGI DOM”

Cele konkursu:

- promowanie wychowania przedszkolnego oraz własnej placówki w szerszym otoczeniu, poprzez ukazywanie w jaki sposób dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego,

- rozwijanie u dzieci zainteresowania fotografią jako formą utrwalania rzeczywistości,

- integracja środowiska przedszkolnego.

Regulamin:

·         Konkurs skierowany jest do nauczycieli przedszkoli w placówkach na terenie Gminy Głogów Małopolski.

·         Każde przedszkole może dostarczyć maksymalnie 5 fotografii.

·         Fotografie powinny ilustrować momenty z dnia przedszkolaków spędzonego w przedszkolu.

·         Wymagania dotyczące fotografii:

·         fotografie należy dostarczyć w wersji papierowej, rodzaj papieru - błysk (kolorowe)

·         format zdjęcia 15 x 21 cm.

·         fotografia powinna zostać zaopatrzona w ramkę o formacie A4 (sztywny karton, kolor do wyboru: niebieski, żółty, biały, czerwony, zielony)

·         Na ramce, w prawym dolnym rogu, powinien znaleźć się

·         tytuł zdjęcia – odnoszący się do treści zawartych na zdjęciu, opisu uwiecznionej sytuacji (czcionka o min. wysokości 14 pkt.)

·         Nazwa Przedszkola,

·         Nazwa lub nr oddziału przedszkolnego

·         Imię i nazwisko autora

·         Oprócz metryczki, ramka, nie powinna zawierać żadnych dodatkowych elementów.

·         Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na działaniach zawartych w funkcjach aparatu cyfrowego użytego do wykonania zdjęcia. Wszelkie inne zmiany, a zwłaszcza fotomontaż, są niedopuszczalne. Zdjęcie nie spełniające wymagań konkursowych zostanie zdyskwalifikowane.

Ocena prac:

·         Komisja konkursowa oceni prace, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

·         trafność i jasność przekazu - zgodność pracy z ideą i tematyką konkursu,

·         walory artystyczne,

·         jakość wizualną związaną ze sposobem prezentacji zagadnienia.

Wyniki:

1. Konkurs rozpoczyna się 18 września 2017 r.

2. Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby organizatora do dnia 3 października 2017 r. do godz. 15.00 (przy pracach przesyłanych Pocztą liczy się data dostarczenia pracy do siedziby Przedszkola).

Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy

Rogoźnica 96

36-060 Głogów Młp.

Niepubliczne Przedszkole w Budach Głogowskich

Budy Głogowskie 845

36-060 Głogów Młp.

3. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów „Dnia Edukacji Narodowej” w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy w dniu 12.10.2017 r. o godz. 10.00.

Nagrody i wyróżnienia:

·         Dla laureatów Konkursu przewidziano nagrody rzeczowe oraz dyplomy - w formie upominków dla całej grupy przedszkolnej.

·         Organizatorzy konkursu zapewniają nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. Organizator nie wyklucza przyznania wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania za udział w konkursie.

Dodatkowe informacje:

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu oraz formularz Oświadczenie uczestnika konkursu znajdują sie w Regulaminie dostępnym na stronach: www.przedszkolerogoznica.pl oraz www.przedszkolebudyglogowskie.pl

Termin: 2017-10-03
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny