Od lata do lata w towarzystwie skrzata - konkurs recytatorski

Konkurs dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

Dnia 21 kwietnia 2009r. w Przedszkolu samorządowym nr 3 w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski utworów Ewy Stadtmiiller: "Od lata do lata w towarzystwie skrzata". W konkursie udział wzięło dwudziestu ośmiu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając sie rekwizytami i stosownym strojem. Największą popularnościa cieszył się wiersz: "Żabka", który wybrało aż siedmioro uczestników. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komnisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w spotkaniu z autorką, która zapewniła im wyśmienitą zabawę w "teatr", układanie wierszowanych zagadek i osobistą recytację fragmentów własnych utworów.

Komisja konkursowa w składzie:
1. mgr Barbara Szeląg
2. mgr Teresa Kowalczyk
3. mgr Justyna Dudzik
4. mgr Piotr Przęczek
wyłoniła następujacych laureatów:

I miejsce: Julia Kania z Przedszkola Samorządowego w Borzęcie
II miejsce: Patrycja Liszka z Oddziału Przedszkolnego w Dziekanowicach
II miejsce: Marta Papierz z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach
III miejsce: Jakub Starzak z Przedszkola Samorządowego w Bęczarce
III miejsce: Jan Ziemba z Oddziału Przedszkolnego w Kornatce

Wyróżnienia:
Jakub Judka z Oddziału Przedszkolnego w Zegartowicach
Zuzanna Kiełtyka z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pcimiu
Łucja Maślerz z Przedszkola Samorządowego w Drogini
Dominika Spytek z Przedszkola Samorządowego w Raciechowicach
Szymon Twardosz z Oddziału Przedszkolnego w Poznachowicach Dolnych

Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratuluję i dziękuję za duże zaangażowanie oraz słowa sympatii, które usłyszałam po konkursie.

Z wyrazami szacunku - organizator konkursu: Jadwiga Daniek - Salawa

Termin: 2009-04-21