III Festiwal Kultury Dziecięcej dla przedszkolaków "O pluszowego misia"

Konkurs dodał(a) Małgorzata Szkop

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO nt. ,,BAJKOWE POSTACI”

W RAMACH III FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ

DLA PRZEDSZKOLAKÓW ,,O PLUSZOWEGO MISIA”

BUKOWNO 2009

Na konkurs plastyczny n/t ,,Bajkowe postaci” wpłynęło 179 prac z 10 przedszkoli z województwa małopolskiego i śląskiego. W kategorii 2-3-latki nadesłano 12 prac, w kategorii 4-latki - 29, w kategorii 5-latki - 45. Najwięcej prac, bo 93 wykonały dzieci sześcioletnie. Pojawiły się różnorodne ciekawe formy, techniki i formaty prac. Do ich wykonania użyto wiele materiałów, począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, folii, szmatek, tapety, aż po artykuły spożywcze tj.: makaron i ciasteczka. Przedszkolaki podczas tworzenia konkursowych prac posługiwały się pędzlem, farbami, tuszem, nożyczkami, kredkami: pastelowymi, woskowymi, ołówkowymi oraz pisakami. Treścią wszystkich prac są motywy bajkowe. Jury w podsumowaniu werdyktu podkreśliło wysoki poziom prac.

Do oceny prac organizatorzy powołali Jury, w skład którego weszli: Pani Małgorzata Cebo – emerytowany nauczyciel Miejskiego Przedszkola w Bukownie, Pani Marzena Skubis – instruktor plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie oraz Pan Tomasz Sawicki – instruktor plastyk w Centrum Kultury w Bolesławiu. Rozstrzygnięcia konkursu Jury dokonało dnia 21. IV. 2009 r. przyznając następujące miejsca w trzech kategoriach wiekowych:

2-3-LATKI:

3.       KAMILKA JAKUBCZYK

za pracę pod kierunkiem Ewy Półtorak

z Miejskiego Przedszkola w Bukownie

Serdecznie gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów ich autorom. Laureatów I, II i III miejsc oraz wyróżnień wraz z ich opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i listów gratulacyjnych dnia 1. VI. 2009 r. na godz. 9.30 do sali widowiskowej Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Bukownie.

W dniu 28. IV. 2009 r. o godz. 10. 00 w sali wystawowej Centrum Kultury w Bukownie zostały oficjalnie ogłoszone wyniki oraz nastąpiło otwarcie pokonkursowej wystawy wszystkich nadesłanych prac plastycznych na temat ,,Bajkowe postaci”. Ekspozycja będzie czynna do dnia 14. V. 2009r. w godz. 7 – 19. Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania.

Dnia 1. VI. 2009 r. w godz. 9.30-12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Jana Pawła II podczas Gali Finałowej Festiwalu eksponowane będą  już tylko prace Laureatów.

Termin: 2009-04-17
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny