Tu jestem bezpieczny i szczęśliwy

Konkurs dodał(a) Lucyna Jolanta Szymańska

Protokół z posiedzenia Komisji VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ” Uśmiech otwiera wszystkie serca” pt.:” Tu jestem szczęśliwy i bezpieczny” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Sokółka, Starosty Sokólskiego oraz miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, odbytego w dniu 07.05.2009 w Sokółce

Komisja w składzie:
  1. Ewa Petelczyc –instruktor- plastyk z Sokólskiego Ośrodka Kultury w Sokółce
  2. Bujwicka Agnieszka – nauczyciel  Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce
  3. Dębko Małgorzata - nauczyciele przedszkola
  4. Giedyk Elżbieta - artysta plastyk
  5. Szomko Elżbieta – nauczyciel Ośrodka Specjalnego
  6. Szymańska Lucyna Jolanta - dyrektor przedszkola

Na konkurs wpłynęło 170 prac plastycznych z całej Polski.
(Stara Kamionka, Bielsko- Biała ,Michałowo ,Łukowica, Miechów, Brwinów, Kup, Częstochowa, Rogów, Górzyca, Zaczernie, Korzuchów, Piława Górna, Gorzów Wielkopolski Chrzanów , Lipinki Łużyckie , Zgorzelec , Przytoczna ,Słubice , Koszalin, Wałbrzych, Kwidzyn, Żagań, Witnica Wieliczka, Katowice i oczywiście Sokółka.)

W konkursie wzięło udział 156  dzieci pod kierunkiem 46 nauczycieli  z 31 placówek

Celem tegorocznej edycji było :
  • Wdrażanie do przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo jak również przestrzegania praw dziecka - człowieka
  • Stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej i utalentowanej w dziedzinie sztuk plastycznych w konfrontacji osiągnięć rówieśniczych
  • Powszechna prezentacja wszechstronnego dorobku dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki
  • Wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne
Komisja oceniała prace w dwóch kategoriach:
  • Przedszkola
  • Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

Oceniając prace jury brało pod uwagę pomysłowość i inwencję twórczą dzieci oraz zgodność z regulaminem konkursu (treść pracy, oprawienie pracy np.: passe partou)

Oprócz dużej ilości prac  ,podobnie jak w latach ubiegłych otrzymaliśmy listy z placówek z zaproszeniami  wizyt i odwiedzenia miejsc skąd nadchodziły prace.

Wnikliwa analiza prac pozwoliła wyłonić zwycięzców i przyznać 22 atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane dzięki sponsorom.

W kategorii Przedszkoli nagrody zdobyli:

1.    Kinga Safin - 4 lata Przedszkole w Podgwizdowie Nowym( nauczyciel Małgorzata Zięba)
1.    Emilka Kowalewska-Oganesian 6 lat Przedszkole w Brwinowie( nauczyciel Monika Kania)
2.    Amelia Wasilewska lat 3 - Przedszkole w Słubicach( nauczyciel Iwona Nowaczewska)
2.    Amelia Lesińska - lat 4 Przedszkole w Podgwizdowie Nowym( nauczyciel Małgorzata Zięba)
3.    Barbara Stasik - lat 6 Przedszkole w Witnicy ( nauczyciel Emilia Zachacz)
3.    Klaudia Wojciechowska - lat 6 Miejskie Przedszkole nr 57, im. Krasnala Hałabały w Katowicach( nauczyciel Agnieszka Kubiczek, Renata Mazur-Turoń)

Nagroda specjalna: Iza Helman - lat 6 Przedszkole w Michałowie( woj. podlaskie) nauczyciel Agnieszka Czerniawska

Wyróżnienia:
  • Amelia Niemiec lat 6 Oddział Przedszkolny w Mirocinie Dolnym ( nauczyciel Iwona Górecka)
  • Gabriela Kucharewicz  lat 6 Oddział Przedszkolny w Starej Kamionce( nauczyciel Danuta Szumińska)
  • Gracjan Kołoszyc lat 6 Oddział Przedszkolny Żabice SP w Żabicach Górzyce ( nauczyciel Jolanta Dębska)