Powiatowy Konkurs Recytatorski: "W krainie kolorów"

Konkurs dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

„W krainie kolorów” – powiatowy konkurs recytatorski

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach już po raz siódmy odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 5- i 6-letnich z terenu powiatu myślenickiego. Swoją obecnością konkurs zaszczycili: Pani Wiceburmistrz Halina Adamska – Jędrzejczyk i Pan Wicestarosta Tomasz Suś. W konkursie udział wzięło dwudziestu siedmiu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając sie rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wyrównany. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu autorskim z Beatą Kołodziej, która zapewniła im wyśmienitą zabawę w układanie wierszowanych zagadek i osobistą recytację fragmentów własnych utworów połączoną z pokazem multimedialnym. Były nagrody i wiele śmiechu.

Komisja konkursowa w składzie:

1. mgr Teresa Kowalczyk

2. mgr Iwona Szybowska

3. mgr Piotr Przęczek

wyłoniła następujących laureatów:

Równorzędne I miejsca:

Jan Rozwadowski z Oddziału Przedszkolnego w Nowej Wsi, który recytował wiersz „Kolorowa krowa” L. Pijanowskiego

Maciej Wania z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, który recytował wiersz „Słoń Trąbalski” J. Tuwima

Równorzędne II miejsca:

Gabriela Żurek z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie, która recytowała wiersz „Kolorowa krowa” L. Pijanowskiego

Zofia Łabędź z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Wiśniowej, która recytowała wiersz „Serowe kłopoty”(autor nieznany)

Równorzędne III miejsca:

Hubert Stalmach z Niepublicznego Przedszkola „Smykolandia” w Osieczanach, który recytował wiersz „Mrówo - krowa” O. Pawlik

Łucja Szszepańska z Przedszkola Samorządowego przy ZSO w Drogini, która recytowała wiersz „Kolory” J. Brzechwy

Gabriela Zięba z Niepublicznego Przedszkola „Eureka” w Myślenicach, która recytowała wiersz „Kolory” J. Brzechwy

Równorzędne wyróżnienia:

Maria Kuchnia z Zespołu Placówek Oświatowych w Węglówce, która recytowała wiersz „Do dobrego człowieka” M. Strzałkowskiej

Julia Chmielik z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Krzczonowie, która recytowała wiersz „Kolory” K. Czaplińskiej

Martyna Gubała z Niepublicznego Przedszkola „Ekoludek” w Myślenicach, która recytowała wiersz „Żółty hipopotam” W. Chotomskiej

Natalia Bartel z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Myślenicach, która recytowała wiersz „Żyrafa i foka” A. Nożyckiej

Mateusz Masłowski z Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej, który recytował wiersz „Kolory” J. Brzechwy

Karolina Półtorak z Przedszkola Gminy Siepraw w Zakliczynie, która recytowała wiersz „Kolory wiosny” (autor nieznany)

Maja Pitala z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Krzyszkowicach, która recytowała wiersz „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” U. Kozłowskiej

Maja Cybula z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach, która recytowała wiersz „Kolory” M. Strzałkowskiej

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów, których pozyskała organizatorka konkursu.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

- Państwo Agnieszka i Marek Koszut

- Państwo Ewa i Rafał Szymoniak

- Gminna Spółdzielnia ”Samopomoc Chłopska” w Dobczycach,

- Biuro rachunkowe „Factura” w Myślenicach,

- Hurtownia „Jan” w Dobczycach,

- Piekarnia „Dom chleba” w Nowej Wsi,

- Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka pracująca w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Dobczycach mgr Jadwiga Daniek – Salawa.

Termin: 2016-04-04
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny