"Mój niepełnosprawny kolega"

„Mój niepełnosprawny kolega”

ORGANIZOWANEGO  PRZEZ PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 39
W RYBNIKU ORAZ STOWARZYSZENIE 17-STKA

W Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt: "Mój niepełnosprawny kolega". Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych, umożliwienie dzieciom wyrażenia odczuć
i refleksji nad niepełnosprawnością oraz wyrabianie szacunku wobec niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie.

1. Na konkurs nadesłano 14 prac z przedszkoli z całej Polski.
  1. Posiedzenie Komisji konkursowej odbyło się w dniu 11.05.2015r. Ocena prac była anonimowa. Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:

- pomysłowość
- samodzielność wykonania
- estetyka

1. Jury ze względu na zbyt małą liczbę prac w kategorii młodszej, postanowiło rozstrzygnąć konkurs tylko w kategorii dzieci starszych (5,6 – letnich).  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria:  5-6 latki:

I MIEJSCE - Michał Konsek (ZSP nr 6 w Rybnik)
          II MIEJSCE - Julia Fajger (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pom.)
          III MIEJSCE - Lena Pławecka (ZSP nr 6 w Rybniku)

1. Prace nagrodzone zamieszczono na wystawie w holu Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku.
  1. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, a nagrodzonym bardzo gratulujemy. Nagrody i dyplomy wyślemy pocztą.

Termin: 2015-04-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski