Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
"Uroki mojej miejscowości"
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Protokół z obrad Jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.
"Uroki mojej miejscowości"
Bełżyce 2015
W dniu 10.03.2015r. w Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Bełżycach odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, powołanej przez organizatorów konkursu w celu dokonania oceny prac plastycznych.
Kapituła konkursowa w składzie:
Jolanta Barszcz-Skowronek – przewodnicząca komisji - Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego w Bełżycach,
Dr. hab. Jolanta Andrzejewska – UMCS Lublin,
Edyta Rząd – nauczyciel wychowania plastycznego – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach,
Wioletta Bukowska– rodzic.
Na konkurs nadesłano ogółem 155 prac z następujących placówek:
1. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Krakowie
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie
3. Przedszkole nr 106 Wrocław
4. Przedszkole Niepubliczne „Odkrywcy Talentów” Lublin
5. Przedszkole Publiczne nr 19 oddział VI Radom
6. Zespół Szkół Specjalnych nr 5 Oddziały Przedszkolne Dąbrowa Górnicza
7. Przedszkole Miejskie nr 10 Będzin
8. Gminne Przedszkole w Brzeznej
9. Samorządowe Przedszkole nr 163 Kraków
10. Niepubliczne Przedszkole „Świat Smyka” Gdynia
11. Przedszkole Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy Gdynia
12. Zespół Szkół nr 8; Przedszkole nr 6 Bydgoszcz
13. Przedszkole Publiczne nr 2 Bartoszyce
14. Miejskie Przedszkole nr 14 Płock
15. Przedszkole nr 1 Pionki
16. Przedszkole Gminne przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej
17. Samorządowe Przedszkole nr 6 im. Henryka Joordane Kraków
18. Przedszkole nr 57 Mały Książe Kraków
19. Przedszkole Publiczne nr 15 Wodzisław Śląski
20. Przedszkole Samorządowe w Choroszczy Oddział w Łyskach
21. Miejskie Przedszkole nr 18 w Puławach
22. Samorządowe Przedszkole w Przecławiu
23. Przedszkole nr 7 Zakopane
24. Przedszkole nr 18 Otwock
25. Szkoła Podstawowa – Odział Przedszkolny Jadamwola
26. Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie
27. Przedszkole Integracyjne nr 125 im. Janusza Korczaka Wrocław
28. Gminne Przedszkole w Michałowie
29. Przedszkole nr 3 Koszalin
30. Publiczne Przedszkole w Węgierskiej Górce
31. Publiczne Przedszkole nr 1 „Bajka” Działoszyn
32. Przedszkole Nr 9 Wyszków
33. Samorządowe Przedszkole nr 75 Kraków
34. Młodzieżowy Dom Kultury „Klub Małolata”
35. Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
36. Samorządowe Przedszkole nr 140 im. Krasnala Hałabały w Krakowie
37. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
38. Przedszkole Publiczne w Bystrej
39. Przedszkole Niepubliczne Bim Bam Bino Toruń
40. Szkoła Podstawowa im. Gen. F. Kamińskiego w Maciejowie Starym
41. Przedszkole nr 22 Lublin
42. Przedszkole Samorządowe nr 47 przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie
43. Przedszkole nr 9 „Bajka” Wyszków
44. Publiczne Przedszkole w Pogwizdowie Nowym
45. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu
Jury w ocenie prac plastycznych kierowało się następującymi kryteriami:
- Zgodność pracy z tematem konkursu.
- Samodzielne wykonanie.
- Pomysłowość, inwencja twórcza dziecka.
- Wartość artystyczna pracy.
- Staranność i estetyka wykonania pracy.
Jury postanowiło nagrodzić oraz wyróżnić następujące osoby:
I miejsce: Bianka Warda – lat 4
Przedszkole nr 22 w Lublinie
II miejsce: Karol Kosik – lat 6
Szkoła Podstawowa – Oddział Przedszkolny Jadamwola
III miejsce: Sabina Apanowicz – lat 4
Publiczne Przedszkole w Pogwizdowie Nowym
Wyróżnienia:
1. Sebastian Kita – lat 5, Szkoła Podstawowa – Oddział Przedszkolny Jadamwola
2. Kaja Stępień – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
3. Antonina Rakuś – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
4. Natasza Sowa – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
5. Marcel Orzeł – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
6. Alan Lodarski – lat 3, Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
7. Iga Górniak – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
8. Amelka Wachnicka – lat 4, Przedszkole Publiczne nr 19 w Radomiu
9. Katarzyna Wrażeń – lat 6, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu
10. Klaudia Wójcik – lat 5, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach „Koło Plastyczne”
11. Maja Małek – lat 4, Gminne Przedszkole w Brzeznej
12. Franciszek Micał – lat 4, Publiczne Przedszkole w Pogwizdowie Nowym
Pani Jolanta Barszcz–Skowronek – Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego w Bełżycach i przewodnicząca Komisji postanowiła przyznać nagrodę specjalną – Nagrodę Dyrektora dla Julii Maciuszek lat 5 ze Szkoły Podstawowej – Oddział Przedszkolny Jadamwola.
Ponadto Jury wyłoniło 24 prace na wystawę:
1. Lena Łastowska – lat 5, Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach
2. Nikola Rudzka – lat 6, Miejskie Przedszkole nr 14 w Płocku
3. Agata Pałka – lat 3, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
4. Oliwier Pokładek – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
5. Nadia Mazurkiewicz – lat 6, Przedszkole Samorządowe nr 7 przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie
6. Mateusz Koziej – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
7. Alicja Burdaś – lat 6, Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławie Śląskim
8. Irmina Smoleń – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
9. Julia Samorek – lat 5, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżcach
10. Wiktoria Morawska-Rapacz – lat 4, Przedszkole nr 7 w Zakopanem
11. Mikołaj Bober – lat 6, Samorządowe Przedszkole nr 140 w Krakowie
12. Amelka Krakowska – lat 6, Samorządowe Przedszkole nr 140 w Krakowie
13. Piotr Rdzanek, Przedszkole Publiczne nr 19 w Radomiu
14. Emilka Masłoń – lat 6, Samorządowe Przedszkole nr 140 w Krakowie im Krasnala Hałabały
15. Blanka Miksa – lat 3, Przedszkole nr 3 w Koszalinie
16. Maja Greczycko – lat 5, Przedszkole Gminne przy Zespole Szkół im Jana Pawła II w Rudnej
17. Ada Drozdowska – lat 5, Przedszkole Publiczne nr 2 Bartoszyce
18. Amelia Czerwiec – lat 4, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
19. Adam Chmielewski – lat 3, Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
20. Oliwia Seweryn, Przedszkole Niepubliczne nr 10 w Będzinie
21. Bartłomiej Dyrek – lat 6, Szkoła Podstawowa – Oddział Przedszkolny Jadamwola
22. Karol Basiaga - lat 4, Gminne Przedszkole w Brzeznej
23. Kalina Fiut – lat 4, Gminne Przedszkole w Brzeznej
24. Wiktoria Proczka – lat 4, Przedszkole nr 22 w Lublinie
Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i nauczycielom za udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Uroki mojej miejscowości”.
Wernisaż konkursu, wręczenie nagród laureatom i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach podczas X Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Przyroda w piosence”. Rozpoczęcie imprezy o godz. 10.00
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach w dniach 15 do 30 kwietnia 2015 roku, a następnie w naszej placówce w okresie od 04/05/15 do 08/05/15 roku.
Jury:
Jolanta Barszcz–Skowronek
dr. hab. Jolanta Andrzejewska
Edyta Rząd
Wioletta Bukowska
Dodatkowe informacje
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci
Organizator
ul. Bychawska 15
24-200 Bełżyce
81 517 20 85
Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka Adamczyk
Wyślij wiadomość
do Agnieszka Adamczyk
Scenariusze zajęć
Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.
bliżej MAX nowość
Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl