"Dziecko w świecie wartości" - konkurs literacki

Konkurs dodał(a) Ewa Bałaban

„Dziecko w świecie wartości" -wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Na konkurs wpłynęło 19 opowiadań dla dzieci, autorstwa nauczycielek z terenu całej Polski.
Powołana przez organizatorów Komisja Konkursowa zakwalifikowała do oceny 17 opowiadań, które spełniały warunki określone regulaminem.
Teksty zostały ocenionw według następujących kryteriów:
- zgodność z tematem, wyrazistość przekazu wartośći społeczno- mopralnych  adekwatnie do wieku  dziecka
- poprawność stylistyczna i językowa oraz orginalność ujęcia tematu
- poprawność merytoryczna tz dostosowanie treści do wieku dziecka
- wartości edukacyjn

Komisja Konkursowa przyznała trzy nagrody główne:

I  miejsce  Pani Katarzynie Suchoń nauczycielce Przedszkola w Mikołowie
   za opowiadanie pt. „Tajemniczy Antoś”

II miejsce Pani Monice Osmalak nauczycielce Przeszkola Miejskiego 119 w Łodzi
   za opowiadanie pt. "Znalezione - nie kradzione"

III miejsce Pani Agacie Giełczyńskiej  nauczycielce Niepublicznego Przedszkola im. Bł.Ks.B. Markiewicza w Poroninie.
   za opowiadanie pt. "Kuferek Życzeń"

oraz wyróżnienia:

1. Pani Jadwidze Daniek-Salawa nauczycielce Samorzadowego Przedszkola nr 3 w Dobczycach
    za opowiadanie pt. „Bajka o miłości"
2. Pani Zofii Owsieniuk nauczycielce  Przedszkola nr 5 w Hajnówce
    za opowiadanie pt. „Dzień Kobiet"
3  Pani Elżbiecie Ostrowskiej  nauczycielce Publicznego Przedszkola nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
    za  opowiadanie pt. „Ze Łzami w oczach"
4. Pani Edycie Bąk- Buczak nauczycielce Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Sióstr Rodziny Maryi w    Brwinowie
    za opowiadanie pt. „Farby"
5.  Pani Agnieszce Dwornik  nauczycielce  Niepublicznego Przedszkola im. Dzieciatka Jezus w Kętach
    za opowiadanie  pt. „Tomek"

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.
Gratulujemy twórczej postawy oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

Podziękowania, dyplomy i nagrody zostaną wysłane Pocztą .

Termin: 2014-05-22
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski