XII Spartakiada Zdrowia

Konkurs dodał(a) Agnieszka Wojtasik-Bojarska

XII Spartakiada Zdrowia Miejskie Przedszkole nr 57, im. Krasnala Hałabały przedstawia relacje z „XII Spartakiady Zdrowia”

Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Miejskim Przedszkolu nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach zorganizowano dla sześciolatków regionalny konkurs zdrowotny pod hasłem „XII Spartakiada Zdrowia”. Do konkursu przystąpiły dzieci z 10 przedszkoli.
Po przywitaniu gości przez dyrektor Melanię Sobota, panie Agnieszka Wojtasik-Bojarska, Joanna Jurczyńska i Renata Mazur-Turoń zaprosiły wszystkich na przedstawienie pt.: „Maja nauczy dziś nas jak o swoje zdrowie dbać” w wykonaniu gr. 3-4-latków. Olimpiada składała się z dwóch części: umysłowej i sprawnościowej. Część umysłowa obejmowała rozwiązywanie zagadek, odpowiedanie na pytania z tematyki zdrowotnej, układanie puzzli, ja również prawidłowe wskazanie przyborów potrzebnych do codziennej higieny i nazywanie rzeczy
z apteczki, natomiast część sprawnościowa była sprawdzianem umiejętności ruchowych zarówno uczestników, jak i ich opiekunów- nauczycieli; Poziom dzieci był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić jednego zwycięzcę. Jury w składzie: Renata Pociecha- przewodnicząca Rady Rodziców Miejskiego Przedszkola Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach, Iwona Dyrda-Zaradna – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum nr 3 im. Alfreda Szklarskiego w Katowicach, Monika Pakura – nauczyciel logopeda Miejskiego Przedszkola Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach, przyznało:

I miejsce:

Miejskie Przedszkole nr 34 im. Jasia i Małgosi z Katowic – nauczycielki: Grażyna Knapczyk, Martyna Michna;

II miejsce:
Miejskie Przedszkole nr 24 z Katowic – nauczyciel: Natalia Gryglewska;
Miejskie Przedszkole nr 60 z Katowic – nauczycielki: Renata Czarnecka, Anna Pękalska;

III miejsce:

Miejskie Przedszkole nr 30 z Katowic – nauczyciel: Barbara Konieczna;
Niepubliczne Przedszkole „Pałacyk” z Katowic - nauczycielki: Magdalena Wojdak-Plewka, Monika Chaber;

Wyróżnienia:
  • Przedszkole nr 9 z Mysłowic – nauczycielki: Irena Jarząbek-Łobodzińska, Małgorzata Góralczyk;
  • Miejskie Przedszkole nr 21 im. Wesołej Ludwiczki z Katowic – nauczyciel: Dorota Woźniak;
  • Miejskie Przedszkole nr 72 z Katowic – nauczyciel: Weronika Łukasik;
  • Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka z Katowic – nauczyciel: Barbara Folta;
  • Miejskie Przedszkole nr 87 z Katowic – nauczyciel: Agnieszka Dydak.

Termin: 2014-04-02
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny