"Owocowo, czyli zdrowo" - konkurs recytatorski

Konkurs dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

„Owocowo, czyli zdrowo” – wyniki powiatowego konkursu recytatorskiego.

Dnia 10 kwietnia 2014r. na auli w Regionalnym Centrum Oświatowo- Sportowym w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 6-letnich z terenu powiatu myślenickiego. Konkurs organizowany był już po raz piąty, a w tym roku jego temat brzmiał: „Owocowo, czyli zdrowo”. W konkursie udział wzięło dwudziestu siedmiu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego (w tym jedno dziecko z zaprzyjaźnionego Przedszkola w Gdowie). Na rozpoczęcie konkursu przybył wicestarosta myślenicki mgr Tomasz Suś, który serdecznie przywitał uczestników konkursu wraz z opiekunami, jednak nadmiar obowiązków nie pozwolił mu zostać dłużej. Pan wicestarosta wspomniał, że głównych laureatów konkursu zaprasza na występ przed Członkami Rady Powiatu w Myślenicach. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Największą popularnością cieszył się wiersz „Arbuz” Jana Brzechwy. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki, dlatego konkursowa komisja miała bardzo trudną pracę. W przerwie, kiedy obradowała, dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu autorskim z Ewą Stadtmuller, która zapewniła im wyśmienitą zabawę w układanie wierszowanych zagadek i osobistą recytację fragmentów własnych utworów połączoną z pokazem różnych pacynek i kukiełek. Były drobne nagrody i wiele śmiechu.

Komisja konkursowa w składzie:

1. mgr Teresa Kowalczyk

2. mgr Maria Dąbrowska - Piwowarczyk

3. mgr Piotr Przęczek

wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Piotr Bucki z Przedszkola Samorządowego w Lipniku, który recytował wiersz „Brudas” J. Brzechwy

Wiktoria Stożek z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie, która recytowała wiersz „O misiu łasuchu i jego wielkim brzuchu” R. Wejnera

II miejsce:

Tomasz Kasprzycki z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach, który recytował wiersz „Na straganie” J. Brzechwy

Karol Grosicki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Nowej Wsi, który recytował wiersz „Arbuz” J. Brzechwy

III miejsce:

Laura Kalisz z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kornatce, która recytowała wiersz „Witaminowe abecadło” S. Karaszewskiego

Alicja Batko ze Szkoły Podstawowej w Czechówce, która recytowała wiersz „Arbuz” J. Brzechwy

Patrycja Rogula z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, która recytowała wiersz „Cukierkowa dieta” K. Klich

Wyróżnienia:

Anna Kowalik z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Zakliczynie, która recytowała wiersz „Witaminy” K. Gruszczyńskiego

Mikołaj Burkat z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Drogini, który recytował wiersz „Daktyle” D. Wawiłow

Kamila Sarek z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 3 w Pcimiu, która recytowała wiersz „Arbuz” J. Brzechwy

Miłosz Letmanowski z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Krzyszkowicach, który recytował wiersz „Ćwikła” J. Brzechwy

Nadia Poradzisz z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Osieczanach, która recytowała wiersz „Arbuz” J. Brzechwy

Karol Błaszczyk z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Dziekanowicach, który recytował wiersz „Doktor Zdrówko i Wesoła Witaminka”- autor nieznany

Franciszek Janeczek z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Stadnikach, który recytował wiersz „Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy

Marcelina Grochal z Przedszkola Samorządowego w Gdowie, która recytowała wiersz: „Truskawka” K. Prudło

Karolina Kasperek z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Borzęcie, która recytowała wiersz: „Arbuz” J. Brzechwy

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów, których pozyskała organizatorka konkursu.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

- Bank Spółdzielczy w Dobczycach,

- Gminna Spółdzielnia ”Samopomoc Chłopska” w Dobczycach,

- Piekarnia „Dom chleba” w Nowej Wsi,

- Hurtownia „Jan” w Dobczycach,

- Firma „Axel” w Kornatce,

- Biuro rachunkowe „Factor” w Myślenicach,

- Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka pracująca w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Dobczycach, mgr Jadwiga Daniek – Salawa.

Jadwiga Daniek-Salawa

Termin: 2014-03-30