Przedszkolaki pokochały poznawać świat z Akademią Misia Haribo

Konkurs dodał(a) Katarzyna Halik

To konkluzja podsumowująca XIII edycję konkursu Akademii Misia Haribo, która odbywała się pod hasłem „Poznaj świat z Misiem Haribo”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięła rekordowa ilość 2400 przedszkoli.

Do organizatorów spłynęła także rekordowa ilość prac konkursowych, które z zainteresowaniem i podziwem obejrzeli. Wszystkim wykonawcom prac konkursowych gratulują pomysłów i kreatywności, dziękują Wam za liczny udział! Organizatorzy chcieliby podzielić się z Wami efektami konkursu. Oto galeria przykładowych prac. Zobaczcie sami, jakie prace nadesłały przedszkola!

Oprócz nadesłanych prac konkursowych organizatorzy konkursu dostali wiele maili i telefonów od uczestników XIII edycji Akademii Misia Haribo – dziękują więc Wam za miłe słowa, cieszą się, że mogli wspólnie z Wami sprawić przyjemność dzieciom i zachęcić je do nauki poprzez zabawę!

Panie Dorota Janicka i Elżbieta Węglewska z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. Dezyderego Chłopowskiego w Iłowcu napisały: „Przez 3 tygodnie spotykaliśmy się po obiedzie na jednej sali i wspólnie podróżowaliśmy po świecie poznając różnych mieszkańców naszej planety, ich zwyczaje, życie, roślinność i zwierzęta, które ich otaczają […] Po zakończeniu zadań żałowałyśmy tylko jednego, że nie mamy aparatu fotograficznego, by takie działania dokumentować. Na osłodę pozostały dzieła naszych podopiecznych, które będą cieszyć oczy naszych nauczycieli, dzieci i rodziców.

Gra planszowa „Poznaj Świat z Misiem Haribo” dała naszym dzieciom dużo frajdy w czasie popołudniowych zajęć. W trakcie tych zajęć grupa starsza dołączyła do maluszków, więc w realizacji poszczególnych zadań starsze dzieci wspierały młodszych kolegów. Gdy dyżurny wołał dzieci do domu – prosiliśmy rodziców, żeby pozwolili nam na jeszcze chwilkę zabawy z misiem Haribo” – napisała Pani Monika Jachowska z Przedszkola nr 20 w Chorzowie.

Pani Jadwiga Gałuszko z Przedszkola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach napisała w następujący sposób o wrażeniach z udziału w Akademii Misia Haribo: „Jako nauczycielce wychowania przedszkolnego podobała mi się różnorodność form aktywności proponowanych dzieciom w grze od Haribo. Dzięki zajęciom plastyczno-technicznym, muzycznym, ruchowym i językowym dzieci bogaciły swoją wiedzę na temat wielokulturowości. Poprzez opowieści i bajki poznawały życie swoich rówieśników z najbardziej odległych zakątków świata. Z radością i zaangażowaniem uczyły się podstawowych zwrotów w ich języku.

Pełna lista nagrodzonych przedszkoli od 18 maja na stronie www.akademiamisiaharibo.pl.

Pod patronatem

Termin: 2014-03-03