"Moja ulubiona postać z polskiej bajki"

Konkurs dodał(a) Aneta Gonciarz

Wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.

”Moja ulubiona postać z polskiej bajki”

organizowanego przez Bajkowe Przedszkole w Stąporkowie

Na II edycję konkursu pt ”Moja ulubiona postać z polskiej bajki” nadesłano aż 187 prac z całej Polski. Byliśmy mile zaskoczeni ilością, ale i wysokim poziomem wykonania przesłanych prac plastycznych, które w znakomitej większości okazały się małymi dziełami sztuki. Przedszkolaki biorące udział w naszym konkursie wykazały się dużą wyobraźnią oraz talentem plastycznym. Wszystkie prace charakteryzowały się niezwykłą starannością wykonania, a także pomysłowością w wykorzystaniu materiałów do ich stworzenia. Techniki jakie zastosowano w pracach były bardzo różnorodne od rysunków poprzez wyklejanki plasteliną, papierem, makaronem i kaszą, a także wydzieranki i kolaże oraz obrazy malowane farbą. Nadesłane prace prezentowały tak wysoki i wyrównany poziom, że obrady powołanego przez nasz niezależnego Jury w składzie: Aneta Karkusiewicz, Iwona Makowska, Elwira Bobińska trwały wiele godzin i były niezwykle burzliwe.

Członkowie w/w Jury wyłoniło 3 pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej oraz wybrało te prace, które wyróżniały się techniką oraz starannością wykonania.

Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich Przedszkolaków biorących udział w naszym konkursie, a także dla nauczycieli i dyrektorów placówek. Niestety spośród przesłanych prac wiele z nich nie spełniało wymogów formalnych. Regulamin naszego konkursu jednoznacznie określał format prac, umiejscowienie metryczki oraz co najważniejsze tematykę. Prace, które miały niewłaściwy format lub przedstawiały bajkę zagraniczną były dyskwalifikowane, ale mimo to nauczyciele, którzy przesłali kopertę ze znaczkiem otrzymają potwierdzenie udziału w konkursie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom,
dyplomy oraz nagrody prześlemy pocztą.
Pozdrawiamy!!!!

A oto wyniki konkursu:

GRUPA 3- 4 LATKÓW:

Wiktoria Masalska, lat 4 „Przygody kota Filemona”
Przedszkole nr 2 w Hajnówku,
nauczyciel: Barbara Kiślak

Aleksandra Czort, lat 3,5 „Krasnal Halabała”
Samorządowe Przedszkole nr 33 w Krakowie,
nauczyciel: Marta Jędrzejczyk

Kornelia Grochowska, lat 4 „Miś Uszatek”
Przedszkole Samorządowe nr 42 w Białymstoku,
nauczyciel: Anna Grodzik, Anna Słowianiuk