"Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka"

Konkurs dodał(a) Sylwia Świerczek

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem
„Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka”
pod honorowym patronatem Krystyny Brzechwy
i Prezydenta Miasta Będzina
zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie

Dnia 5 kwietnia 2013 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie odbyły się obrady komisji oceniającej nadesłane prace konkursowe.
Na konkurs wpłynęły 34 prace z całej Polski. Do oceny dopuszczono wszystkie prace zgodne z regulaminem konkursu.

Skład komisji oceniającej:

1. Elżbieta Lisowska – inspektor Wydziału Oświaty w Będzinie
  2. Jolanta Markowska – kierownik pracowni plastycznej Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
  3. Ewa Lewandowska
  4. Barbara Wójcik-Wiktorowicz
  5. Katarzyna Siwiec-Matysiak

Komisja przyznała następujące Nagrody i Wyróżnienia w kategorii 4-,5- i 6-latki.

KATEGORIA 4 LATKI:

I MIEJSCE

Zuzanna Gładysz z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Gorzowie Wielkopolskim za pracę „Natka Szczerbatka”

II MIEJSCE

Natalia Błaszkiewicz z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie za pracę „Na wyspach Bergamutach”

III MIEJSCE

Maja Sztobryn z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Warszawie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Wyróżnienie w kategorii „Aktywni opiekunowie”:

Grzegorz Jarzęcki z Przedszkola Miejskiego nr 31 im. Jana Brzechwy w Sosnowcu za pracę „Hipopotam”

Wyróżnienia:

Oskar Antoniewicz z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Elwira Żukowska z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie za pracę „Papuga-Plotkara”

Wiktoria Dmowska z Przedszkola nr 3 w Koszalinie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Zuzanna Rutecka z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie za pracę „Pomidor”

Nadia Binkowska z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie a pracę „Sum”

KATEGORIA 5 LATKI:

I MIEJSCE

Marcelina Głuchowska z Przedszkola nr 8 w Krasnymstawie za pracę „Psie smutki”

I MIEJSCE

Antonina Wiktorowicz z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie za pracę „Pająk i muchy”

II MIEJSCE

Zuzanna Watras z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli za pracę „Zoo”

II MIEJSCE

Hanna Tułowiecka z Przedszkola nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Żorach za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Wyróżnienie specjalne:

Julianna Cichy z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie za pracę „Przyjście wiosny”

Wyróżnienie w  kategorii „Aktywni opiekunowie”

Wiktoria Doliwa z Przedszkola Samorządowego nr 4 im. Jana Brzechwy w Zelowie za pracę „Na wyspach Bergamutach”

Wyróżnienia:

Oliwier Huszczo z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie za pracę  „Papuga”

Oliwia Szkudlarek z Przedszkola Miejskiego nr 234 w Łodzi za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Emilia Bałdys z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Dominika Parada z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku za pracę „Przyjście wiosny”

KATEGORIA 6 LATKI:

I MIEJSCE

Karolina Jasińska z Przedszkola nr 10 we Wrocławiu za pracę „Spotkanie na podwórku - Kaczka Dziwaczka i Kwoka”

II MIEJSCE

Amelia Byrska z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Wadowicach za pracę „Kaczka Dziwaczka”

III MIEJSCE

Otylia Koprowicz i Magdalena Baran z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu za pracę „Zoo-Żyrafa”

III MIEJSCE

Gabriela Klimczak z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie za pracę „Psie smutki”

III MIEJSCE

Alicja Sroka z Przedszkola nr 8 w Olkuszu za pracę „Pająk i muchy”

Wyróżnienie specjalne:

Zuzanna Okoń z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie za pracę „Na straganie”

Jakub Smyk z Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Wegrowcu za pracę „Koziołeczek”

Wyróżnienie w  kategorii „Aktywni opiekunowie”

Nadia Ossowska z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie za pracę „Dziurawe buty”

Wyróżnienia:

Wojtek Kowalczyk z Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Jana Brzechwy w Starachowicach za pracę „Żółw i Sowa”

Katarzyna Tusz z Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Karolina Siudzińska z Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Kacper Wiśniewski z Przedszkola Miejskiego nr 234 w Łodzi za pracę „Entliczek...”

Weronika Łój ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Będzinie za pracę „Kwoka”

Wiktoria Marks z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 w Bolesławcu za pracę „Żółw”

Partycja Chrzanowska z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2013 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie ul. Rutkowskiego 3a, tel. 32 267 80 89.

Wszystkim uczestnikom, dzieciom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania i nagrody pocztą.

Nadesłane prace zostaną wyeksponowane na wystawie prac podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Termin: 2013-03-25
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski