"Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

Konkurs dodał(a) Renata Jurczyk

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” zorganizowany przez Przedszkole nr 15 w Rybniku

W połowie listopada 2012r. na stronach internetowych http://blizejprzedszkola.pl/ oraz http://www.przedszkole15rybnik.blizej.info/ ogłoszony został ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było stworzenie sytuacji inspirujących dzieci do twórczej ekspresji plastycznej oraz aktywizowanie środowiska przedszkolnego w Polsce. Na konkurs napłynęło 315 prac z 94 przedszkoli z całej Polski.  W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach: 3,4-latki oraz 5,6-latki. Nagrody za najciekawsze i najładniejsze prace zostały wyłonione na podstawie głosów składanych przez Komisję Konkursową, w której skład wchodzili:

• Dyrektor Przedszkola nr 15 – Renata Jurczyk,
  • Organizatora konkursu – Aleksandra Łukasik.
  • Nauczycielki z Przedszkola nr 15 – Ilona Dworakowska i Bogusława Biernacka.

Nagrodzone prace:

DZIECI 3,4 -LETNIE

I MIEJSCE – Ola Gajda z Przedszkola Sióstr Pocieszycielek NSJ z Warszawy

II MIEJSCE – Julia Gwizdoń z Przedszkola w Sopotni Wielkiej

III MIEJSCE – Zuzanna Rózga z Przedszkola nr 20 w Rybniku

WYRÓŻNIENIA:

§         Justyna Niesłańczyk z Przedszkola nr 4 w Rybniku

§         Amelia Wiśniewska z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie

DZIECI 5,6 –LETNIE

I MIEJSCE – Izabela Makal z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, oddział  Łyski

II MIEJSCE – Klara Mrzewska z Niepublicznego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi w Lublinie

III MIEJSCE – Tymoteusz Glegoła z Przedszkola nr 14 w Radomiu

WYRÓŻNIENIA:

• Eryk Mierowski z Przedszkola nr 13 w Rybniku
  • Dominika Gołąb ZSP nr 1 w Osieku
  • Dawid Śleszyński z  Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, oddział  Łyski

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i opiekunom za tak liczny udział, i fantastyczne pomysły. Gratulujemy nagrodzonym.

Poprzez ten konkurs, chcieliśmy zwrócić uwagę na to,  że  w czasach powszechnej informatyzacji, poczty elektronicznej, facebooka, gadu – gadu, może warto wysyłać swoim bliskim tradycyjne, piękne kartki robione przez Nasze dzieci.

Zapraszamy na wystawę pokonkursową do siedziby Przedszkola nr 15 w Rybniku – Boruszowicach do dnia 15 stycznia 2013r.

Renata Jurczyk

Dyrektor przedszkola nr 15