Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Pasja sportu, czar rekreacji"

Konkurs dodał(a) Małgorzata Latos

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego

„Pasja sportu, czar rekreacji”

adresowanego do rodziców (opiekunów) dzieci przedszkolnych i nauczycieli wychowania przedszkolnego

Obrady Jury i rozstrzygnięcie Konkursu nastąpiło w dniu 25 kwietnia 2012r.

Na konkurs nadesłano łącznie 135 prac z 25 placówek wychowania przedszkolnego z 21 miejscowości w Polsce.

Skład Komisji Konkursowej:

1.     mgr Iwona Bednarczyk-Chrzanowska – Dyrektor Przedszkola nr 3 w Koszalinie – przewodnicząca Komisji Konkursowej,

2.     prof. dr hab. Jacek Ojrzanowski – Dyrektor Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej,

3.     mgr Marek Garnuszewski – Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Koszalińskiej,

4.     mgr Dariusz Dworaczyk – trener Akademii Sportu „Radosny Sportowiec”, przewodniczący Rady Rodziców,

5.     mgr Rafał Nagrabecki – mgr wzornictwa przemysłowego, właściciel firmy „ASTRUS Place zabaw”,

6.     mgr Małgorzata Latos – nauczyciel Przedszkola nr 3 w Koszalinie – koordynator konkursu.

Przebieg:

1.   Odczytanie Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pasja sportu, czar rekreacji”.

2.   Analiza formalna zgłoszeń pod kątem spełnienia warunków Regulaminu. 12 zdjęć nie spełniało wymogów formalnych i zostało odrzuconych przez Komisję.

3.   Ustalenie systemu i sposobu oceniania zakwalifikowanych prac. Każdy członek Komisji mógł wybrać do dalszego etapu 10 zdjęć. Kryterium oceny stanowiło: zgodność pracy z tematem konkursu, walory artystyczne, estetyka i jakość fotografii, nowatorski pomysł ujęcia tematu, ogólny wyraz artystyczny.

4.    Szczegółowe zapoznanie się z pracami zakwalifikowanymi do oceny konkursowej. Indywidualny wybór 10 prac konkursowych przez członków Jury.

5.    Zakwalifikowanie do II etapu oceny 30 prac, które otrzymały najwięcej głosów w pierwszym etapie oceny.

6.    W drugim etapie każdy członek Jury mógł wybrać 5 najlepszych jego zdaniem prac.

7.    Wyłonienie Laureatów I, II, III miejsca oraz 5 wyróżnień. Przyznano także Indywidualną Nagrodę Dyrektora Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej i Indywidualną Nagrodę Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Koszalińskiej

Werdykt Jury

Nagroda

Tytuł zdjęcia

Placówka

Indywidualna Nagroda Dyrektora Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej

Euro 2012 – przygotowania

Wąsek Ewelina

Gminne Przedszkole

Dąbrowa Zielona

Slalom z piłeczką

Pijewska Monika

Przedszkole Integracyjne Bartoszyce

Chyba nie dam rady

Świrska Iwona

Przedszkole nr 16 Koszalin

I Wyróżnienie

Zaprawa siłaczy

Bogumiła Łopińska

Olsztyn

II Wyróżnienie

Wytrwale obręcze toczymy, bo zwycięzcami być chcemy

Romek Maria

Katolickie Przedszkole

Skawina

III Wyróżnienie

Skok w dal

Grot – Kilar Iwona

Przedszkole nr 13 Koszalin

IV Wyróżnienie

Przeciąganie liny na stronę polską

Kmita Monika

Koszalin

V Wyróżnienie

Przedszkolna kadra młodzików po kolejnym zwycięstwie

Pociask Anetta

Koszalin

Indywidualna Nagroda Kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Koszalińskiej

Pasjonujące harce wśród jesiennych liści

Duśko Sylwia

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą.

Nagrodzone zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora konkursu pod adresem: www.przedszkole3.koszalin.pl

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pasji fotografowania.

Podpisy Komisji Konkursowej

Termin: 2012-03-31