Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka

Konkurs dodał(a) Sylwia Świerczek

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem:

„Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka”

pod honorowym patronatem Krystyny Brzechwy i Prezydenta Miasta Będzina
zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie

Dnia 3 kwietnia 2012 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie odbyły się obrady komisji oceniającej nadesłane prace konkursowe. Na konkurs wpłynęło 49 prac z całej Polski. Do oceny dopuszczono wszystkie prace, które były zgodne z regulaminem konkursu.

Skład komisji oceniającej:

1. Elżbieta Lisowska – inspektor Wydziału Oświaty w Będzinie
  2. Jolanta Markowska – kierownik pracowni plastycznej Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
  3. Urszula Lewandowska-Zalewska – art. Plast. Prezes Związku Artystów Plastyków Odział Śląski
  4. Barbara Wójcik-Wiktorowicz – scenografka, malarka
  5. Małgorzata Gołębska-Miłosek – nauczycielka przedszkola

Komisja przyznała następujące Nagrody i Wyróżnienia:

GRAND PRIX

Mikołaj Oleksy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie za pracę „Tygrys”

Kategoria 3-latki:

I MIEJSCE

Julia Działak z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczny Domek”  w Warszawie za pracę „Na wyspach Bergamutach”

Kategoria 4-latki:

I MIEJSCE

Hanna Śliwińska z Przedszkola Miejskiego nr 28 w Sosnowcu za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Kategoria 5 latki

I MIEJSCE

Szymon Mastalski z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku za pracę „Pantera”

II MIEJSCE

Pola Dziadkowiec z Miejskiego Przedszkola nr 75 im. Jana Brzechwy w Katowicach za pracę „Mucha boi się wody”

II MIEJSCE

Lena Kiertowicz z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, odział w Łyskach za pracę „Kaczki”

III MIEJSCE

Mateusz Jeziorski z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie za pracę „Robaczek”

III MIEJSCE

Natalia Wieczorek z Przedszkola miejskiego nr 14 w Będzinie za pracę „Żaba”

Kategoria 6-latki:

I MIEJSCE

Aleksandra Szwed z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera, odział przedszkolny w Będzinie za pracę „Żuk”

I MIEJSCE

Oliwia Kmieć z Przedszkola Teatralnego nr 8 w Krasnymstawie za pracę „Stonoga”

II MIEJSCE

Julia Sawicka z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim za pracę „Żuraw i Czapla”

II MIEJSCE

Veronika Kania z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

II MIEJSCE

Weronika Satora z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, oddział przedszkolny w Wałbrzychu za pracę „Hipopotam”

III MIEJSCE

Weronika Napierała z Miejskiego Przedszkola nr 26 w Katowicach za pracę „Kaczka Dziwaczka na spacerze"

III MIEJSCE

Antonina Adamowicz z Przedszkola Samorządowego nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku za pracę „Na wyspach Bergamutach”

III MIEJSCE

Oliwia Głowacka z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie za pracę „Kaczka Dziwaczka”

WYRÓŻNIENIA:

Urszula Kołtos z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. M. Montessori w Kołobrzegu za pracę „Jajko”

Karol Kopczyński z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie za pracę „Słoń”

Marta Rychter z Przedszkola nr 3 w Koszalinie za pracę „Żyrafa”

Julia Kula z Przedszkola nr 22 z oddziałem integracyjnym w Żorach za pracę „Kogo spotkaliśmy na wyspach Bergamutach”

Karol Barczyński z Niepublicznego Przedszkola Świętej Klary w Krakowie za pracę „Kokoszka Smakoszka”

Aleksandra Łukasik z Przedszkola nr 1 „Słoneczko” w Zawierciu za pracę „Kwoka”

Iga Marynowska z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie za pracę „Smok”

Emilia Adamczyk z Przedszkola Publicznego w Czerminie za pracę „Sum”

Zuzanna Rulińska z Przedszkola nr 22 w Koszalinie za pracę „Psie smutki”

Jagoda Kopeć z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie za pracę „Ślimak”

Dominika Hadrysiak z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Toruniu za pracę „Kaczka Dziwaczka”

Milena Olesiejuk z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie za pracę „Przyjście wiosny”

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2012 roku o godzinie 13:00 w siedzibie Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie ul. Rutkowskiego 3a, tel. 32 267 80 89.

Wszystkim uczestnikom, dzieciom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania i nagrody pocztą.

Nadesłane prace zostaną wyeksponowane na wystawie prac podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Termin: 2012-03-28
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski