Wesoła wielkanoc - ozdoba wiekanocna

Konkurs dodał(a) Marzena Szlajss

W dniu 16.05.2011r. nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Wesoła Wielkanoc-ozdoba wielkanocna”, którego głównym celem  było łączenie tradycji regionalnych i współczesności, organizowanym przez  STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZECI I RODZIN "PONAD GRANICAMI"

W konkursie wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz opiekunowie z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 99 prac indywidualnych i zbiorowych w formie płaskiej i przestrzennej wykonane przez dzieci oraz 5 prac wykonanych przez nauczycielki, z 44 placówek, które podlegały ocenie sześcioosobowej komisji. W związku z nadesłaniem tak dużej ilości prac o wysokich walorach artystycznych Komisja dokonała oceny poziomu prac plastycznych  w następujących kategoriach wiekowych:

Dzieci 5-letnie

I miejsce Oliwier Kałużyński l.5 oraz Amelia Kordowska l.5
II miejsce Maksymilian Skowron – Moszkowicz l.3, Natasza Derebecka l.5 oraz Michał Chemicz l.5
III miejsce Julek Kwaśniewski l.5, Agata Dymanowska l.5 oraz  Amelia Konarska l.5

Dzieci 6-letnie

I miejsce Dominik Staniek l.6, Filip Fraś l.6 oraz Filip Suchan l.6
II miejsce Ola Gajewska l.6, Joanna Pilarska l.6 oraz Dominika Grzesik l.6
III miejsce Wojtuś Wojnarski l.6, Natalia Miśkiewicz l.6 oraz Gabriela Laskowska l.6

Dzieci 7-9 -letnie

I miejsce Kacper Berej l.7 oraz Aleksandra Stoch l.8
II miejsce Łukasz Kuś l.8, Agata Połomska l.7 oraz Mateusz Kosacki l.7
III miejsce Miłosz Krzonkalla l.8, Szymon Kuś l.7 oraz Krzysztof Kulik l.9

Wyróżnienie  dla nauczycieli:

• Karolina Szustakiewicz-Górecka z Radziejowic
  • Marzena Szlajss Przedszkole Nr 4 w Ustroniu

Wyróżnienia dla Placówek za użycie różnorodnych i ciekawych form i technik plastycznych:

• Przedszkole Nr 6 w Ustroniu- prace wykonane pod kierunkiem Barbary Paszek
  • Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół w Siciemku – prace wykonane pod kierunkiem Martyny Dąbrowskiej-Bombała
  • Społeczna Szkoła Podstawowa w Droszkowie – prace wykonane pod kierunkiem Lucyny Czech
  • Przedszkole Samorządowe im.Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą – prace wykonane pod kierunkiem Małgorzaty Dzoń i Lidii Szkudlarek
  • Przedszkole ,,Pod Topolą” w Kwilczu – prace wykonane pod kierunkiem Darii Napierała

Zdjęcia prac będzie można oglądać na stronie www.ponadgranicami.pl w czerwcu.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy sukcesów.

Termin: 2011-04-23
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci i nauczyciele

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZECI I RODZIN "PONAD GRANICAMI"