Film dodał(a) Ania Stojanowska

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z dwóch oddziałów przygotowały inscenizację słowno-muzyczna  do bajki o Czerwonym Kapturku.

CZERWONY  KAPTUREK-skrócony scenariusz bajki

Pewnego dnia  Czerwony Kapturek ubrał się , aby pójść odwiedzić swoją babcię. Mama przygotowała podwieczorek i wysłała Kapturka w drogę.

Ścieżka wiodła przez las. Po drodze dziewczynka widziała dużo zwierzątek i kwiatów.

Kapturek szedł przez las śpiewając  wesoło, gdy nagle pojawił się wilk. Dziewczynka bardzo przestraszyła się wilka ale nie uciekła.  Powiedziała wilkowi dokąd idzie , a ten poszedł na skróty , aby szybciej dotrzeć do domu babci.

(PUK,PUK) Wilk wszedł do domu babci podając się za Kapturka. Gdy babcia zobaczyła , że to wilk schowała się do szafy. On zaś  włożył jej ubranie i wskoczył do łózka.

Dziewczynka wkrótce dotarła do domu babci. Przysiadła na krześle, żeby z nią  porozmawiać.

--Babuniu przyniosłam tobie smaczny podwieczorek. Cieszysz się.?

-Babciu a dlaczego masz takie wielkie uszy?

*Żeby ciebie lepiej słyszeć

-Babciu a dlaczego masz takie wielkie oczy?

*Żeby ciebie lepiej widzieć.

-Babciu a dlaczego masz takie wieeeelkie zęęęęby?

* Żeby ciębie zjeeeesć!!!!

Krzyk Kapturka usłyszał gajowy. Ruszył biegiem do domu babci i przegonił wilka  strzelając z dubeltówki.Gajowy wypuściłbabcie z szafy.

I ja tam byłam , miód i wino piłam, a co widziałam na karteczce zapisałam.

od Ania Stojanowska

do Ania Stojanowska