WARSZTATY "ZROBIMY TO RAZEM" PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W OŻAROWIE

BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY

EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNE

W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W OŻAROWIE

7 grudnia po godzinie szesnastej, w świątecznej scenerii i uroczystym nastroju spotkałyśmy się z naszymi wychowankami (także byłymi - uczęszczającymi już teraz do szkoły) i ich rodzicami w naszym przedszkolu. W bożonarodzeniowy klimat wprowadziła wszystkich tradycyjnie ubrana, w bombki robione na szydełku, choinka ozdabiająca hol przedszkolny. Wszystkich zebranych, a było nas ponad pięćdziesiąt osób, serdecznie powitała pomysłodawczyni projektu pani dyrektor Ewa Świątek. Nie zabrakło też gościa specjalnego burmistrza pana  Marcina Majchera.

Zabawy ruchowe na dobry początek, powitanie i rozgrzewkę zapewniłam naszym miłym gościom ja, przebrana za MikołajkęJ. Dzieciaki pilnie pokazywały układ do piosenki świątecznej śpiewanej po angielsku przygotowanej przez p. Agnieszkę Kaczmarską. Następnym wyzwaniem a jednocześnie doskonałą zabawą była „Logopedyczna opowieść bożonarodzeniowa”, przy której z pomocą p. Małgosi Liwińskiej ćwiczyliśmy nasze języki a także przypominaliśmy sobie wszystkie najważniejsze czynności, które należy wykonać podczas świąt.  Jak można było się spodziewać najlepiej radzili sobie najmłodsi, chociaż trzeba przyznać, że dorośli też bardzo się staraliJ

Po tak intensywnej rozgrzewce przyszła kolej na część warsztatów bardziej statyczną, prowadzoną przez p. dyrektor  Ewę Świątek czyli zajęcia plastyczne tj. wykonanie karteczek świątecznych dla naszych pań emerytek.  Dzieciaki wraz z rodzicami z pełnym zaangażowaniem przyklejały, docinały, komponowały, stemplowały i ozdabiały swoje choinki. Była to zabawa nie lada, gdyż nawet część elementów –gwiazdeczki i Mikołajka z prezentem,  należało nanieść za pomocą słomek na kartkę świąteczną, co jest wymagającym zaangażowania zadaniem.

Po przyklejeniu, namalowaniu, przeniesieniu, a także wydrapaniu choineczek - zdrapek, należało… posprzątaćJ Wszyscy dorośli uwinęli się z tym w błyskawicznym tempie. Ja jednak postanowiłam zaangażować też do pomocy najmłodszych. Stąd też bawiliśmy się w świąteczne porządki przy akompaniamencie muzyki. Wszyscy pracowicie ściągaliśmy firanki, wycieraliśmy kurze, trzepaliśmy dywany a także w tradycyjny (!) sposób – na kolanach myliśmy podłogi ;-). Po wirtualnym uporządkowaniu naszych mieszkań przyszedł czas na piosenkę ” Jingle Bells”  śpiewaną po angielsku z panią Agnieszką. Nie zabrakło też zabaw na „Magicznym Dywanie” gdzie dzieci razem ze skrzatem zbierały prezenty a potem odkopywały spod śniegu magiczny przycisk, który włączony zwiastował przyjście Świętego Mikołaja. Ubytek energii uzupełniliśmy ze smakiem zjadając gofry, przygotowane przez nasze panie kucharki. Na zakończenie pani dyrektor Jolanta Gołąb podziękowała wszystkim przybyłym  i zaangażowanym w realizację projektu. Podkreśliła też ogromną wagę czasu kreatywnie spędzonego z dzieckiem. Natomiast pan burmistrz podziękował organizatorkom za fachowe pokazanie rodzicom ciekawych form pracy z dziećmi. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, kubeczek okolicznościowy i pyszny, pięknie ozdobiony piernik. Myślę, że był to czas aktywnie  i edukacyjnie spędzony z naszymi dziećmi. Organizatorzy dziękują wszystkim dzieciom i rodzicom uczestniczącym w  warsztatach bożonarodzeniowych "Zrobimy to razem”, a byli to:

Oliwka Szafrańska z mamą, Nikola Trojan z mamą, Lenka Mistrzyk z tatą, Jaś Paterek z tatą, Lenka Skoczylas z mamą i siostrą Marysią, Michał Zapalski z mamą, Wiktoria Tarno z mamą, Maja Kieloch z tatą, Bartuś Bidziński z tatą i siostrą Natalką, Marcel Piszczela z mamą, Maks Maciąg z mamą, Kaja Naborczyk z mamą, Wiktoria Puk z mamą, Hania Kufit z mamą i siostrą Zuzią, Marysia Cieszkowska z mamą, Maja Skowroń z mamą, Dominik Zyga z mamą, Iza Misiura z mamą i siostrą Natalką, Ola Wydrzycka z tatą, Pola Urban z mamą, Piotruś Mizera z mamą.

Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia: p. Marcinowi Stańczykowi, p. Dawidowi Guzikowi, p. Urszuli Bieńka, p. Anecie Gruszce, p. Marioli Czerwonce, p. Katarzynie Kieloch.

Katarzyna Gniaź

od Ewa Świątek