"Przedszkole moją małą Ojczyzną" - projekt

Film dodał(a) Karolina Staszak-Skarba

Projekt "Przedszkole moją małą Ojczyzną" to inicjatywa i współdziałanie przedszkola z rodziną i innymi lokalnymi instytucjami składa się na jego funkcję środowiskową. Spełniając tę funkcję przedszkole przyczynia się do integracji środowiska wokół spraw dziecka, a także zacieśnia więzi dzieci z ich najbliższym otoczeniem społecznym i rodziną. Stąd  głównie wywodzi się nasz pomysł działania lokalnego opartego o metodę projektów pt. „Przedszkole - moja mała Ojczyzna” angażujący zarówno środowisko lokalne, absolwentów, jak i obecnych rodziców i wychowanków oraz pracowników.

Projekt, który trwał od 13 października do 14 listopada  2014 r., swym zasięgiem obejmował zarówno działania wewnątrz grup, jak i środowiska lokalnego a szczególnie bibliotekę, parafię pw. …, Klub Seniora i Szkołę Podstawową Nr 27, do której uczęszcza wielu naszych absolwentów. Najważniejsze działania projektu to:

1.  „Moje wspomnienia z Przedszkola”  dla absolwentów.

2 „ Nasze Przedszkole dziś”- makiety wykonane przez każda grupę

3. plastyczno-techniczny dla rodziców i dzieci „Przedszkole 20 lat później”- konkurs.

Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40

ul. Gospodarcza 18, Lublin