Polecamy Babcia Dziergajka

Babcia Dziergajka

ponad 6 lat temu

Radosna, pełna ciepła, miłości oraz zadumy wierszowana historia o niezwykłej babci, która nietuzinkowo – bo poprzez swoje oryginalne hobby – wyrażała miłość do bliskich. Czy bliskim to się podobało? Co to była za pasja? Dowiecie się z książki!

Margarett Borroughdame pokazuje w niej, że w życiu nie liczą się stereotypy i tradycyjny podział ról społecznych na żeńskie i męskie, jak wielką siłą mogą być pasja i hobby i jaką moc ma miłość, która nie zna granic przestrzeni ani czasu. Autorka w subtelny i refleksyjny sposób dotyka tematu przemijania i pożegnania z bliskimi. Wiersz kończy się optymistyczną puentą, która pomaga dzieciom zbudować pozytywny obraz świata – magia uczuć i nasze codzienne dokonania to ślad, który po sobie zostawiamy. Książka zachęca do rozmowy z dziećmi na trudne tematy. Napisana pięknym językiem, pełnym plastycznych opisów, kształtów, kolorów i sytuacji, zilustrowana z klasą i humorem!

Wydawnictwo MBBooks

Autorka: Margarett Borroughdame