Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jasełka w "Pszczółkach"


Album dodał(a) Urszula Kołodziejczyk ponad 6 lat temu, wyświetleń 7444


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie 17 grudnia 2012r. narodzonego Jezusa powitali podczas przedstawienia jasełkowego rodzice i przedszkolaki z grupy "Pszczółek” (3-4 latki). Aktorzy - rodzice przedszkolaków - występowali w jasełkach w samodzielnie przygotowanych ślicznych strojach, w następującej obsadzie: aniołowie, bałwanki, Zima, Maryja i Józef. Przedszkolaki aktorsko grały role  dzieci przychodzących powitać Jezusa. Inscenizacja przebiegała pod kierownictwem i według scenariusza napisanego przez wychowawczynię grupy Urszulę Kołodziejczyk. Dzieci, dzięki Jasełkom, zapoznały się z bożonarodzeniowymi tradycjami polskimi, wydarzeniami biblijnymi i wczuły się w radosny nastrój oczekiwania na przyjście Jezusa. Nie zabrakło oczywiście  kolęd wprowadzających wszystkich w klimat świąteczny, na który wpływ miały również scenografia, stroje, zapach prawdziwego sianka i rekwizyty wykorzystane podczas jasełek.
W historii przedszkola istniała dotąd tradycja wystawiania jasełek, teatrzyków, którymi odbiorcami byli rodzice, a wykonawcami dzieci. Od tego roku szkolnego nastąpiły zmiany. Rodzice również angażują się w teatrzyki i wykonują to rewelacyjnie. To już po raz drugi w tym roku szkolnym rodzice "Pszczółek” brali udział w przedstawieniu dla dzieci. Wychowawczyni dziękuje rodzicom za zaangażowanie i współpracę oraz miłą i rodzinną atmosferę spotkań i te wspaniałe uśmiechy! A wszystko to dla naszych kochanych dzieci...

Komentarze
Wyślij wiadomość do Urszula Kołodziejczyk