Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajkowo w Pszczółkach


Album dodał(a) Urszula Kołodziejczyk ponad 6 lat temu, wyświetleń 6456


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Chatka na kurzej nóżce, pająki, pajęczyny, nietoperze, miotły i różdżki, kotły z dużymi chochlami, rozgwieżdżone niebo i księżyc. A wśród tej scenerii pani Jesień, śliczne czarodziejki w sukniach niecodziennych, perukach i kapeluszach i przystojny czarodziej w pelerynie z kapeluszem na głowie oraz.... atmosfera bajkowa. A kto to te postacie? Mamy i tata przedszkolnych "Pszczółek” z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie oraz wychowawczyni grupy i pomoce nauczyciela.
W Dniu Bajki (05.11.2012r.) rodzice zagrali swe role aktorskie w spektaklu słowno-muzyczno-tanecznym "Sabat witaminowych czarodziejów” według scenariusza i pod kierownictwem wychowawczyni grupy Urszuli Kołodziejczyk. Spektakl promował zdrowe odżywianie i uczył dzieci, jak zachowania potencjalnie agresywne mogą zostać rozwiązane w sposób społecznie akceptowany. Rodzice wnieśli w realizację imprezy również swoje pomysły. Było dużo radości, atmosfera tajemniczości i śmiechu. A dzieci... oswoiły się ze strachem, bo któż bałby się własnej kochanej mamy czy taty, nauczycielki i pracowników przedszkola, nawet jeśli są oni w stroju czarodziejów.
Wychowawczyni dziękuje rodzicom za zaangażowanie w zorganizowanie dla dzieci Dnia Bajki i wspaniałą współpracę - a wszystko to dla dobra dzieci.
Po spektaklu czarodziejki i czarodzieje bawili się przy muzyce wspólnie z dziećmi. Do zabawy zaproszone zostały również przedszkolaki z innych grup przedszkolnych i przebrany za czarodzieja dyrektor placówki. Atmosfera feeryczna, uśmiechy wokół i wręcz zarażająca radość... Oby więcej takich wydarzeń z zaangażowaniem rodziców!

Komentarze
Wyślij wiadomość do Urszula Kołodziejczyk