Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Żabki i podróż małej Mrówki do Londynu

Album dodał(a) Barbara Durkalec ( komentarzy)
Dodane 5 miesięcy temu, wyświetleń 265

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Rozpoczynając przygodę z Małą Mrówką  pierwszą naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży do Londynu, gdzie „Żabki” zwiedziły sławną wieżę (tower) BIG BEN. Zapoznały się z jej historią oraz obejrzały sławny zegar (clock) na wieży. Następnie przedszkolaki zbudowały dużą wieżę zegarową oraz kleiły własne wieże, przy czym wskazówki zegara narysowały na godzinie piątej, bo to czas na angielską herbatkę (Tea Time). Gdy wybiła godzina piąta usiedliśmy do herbatki. Oczywiście w pięknych filiżankach (cups) i z kleksem mleka (milk). Wszystkim bardzo smakowała herbatka z mlekiem. Kolejną wizytę „Żabki” złożą królowej angielskiej, gdyż zostały przez królową Elżbietę II zaproszone na herbatkę.

Z  Małą Mrówką  nasze „Żabki” dotarły do Buckingham Palace  czyli do pałacu w którym mieszka w Londynie królowa Anglii Elżbieta II( Elizabeth the second). Królowa zaprosiła nas oczywiście na Tea Time, ale wcześniej zapoznaliśmy się z wartownikami (guards) chroniącymi królową i maszerowaliśmy (march) z nimi wokół pałacu. Na zajęciach wszystkie przedszkolaki pokolorowały portret królowej.

Kolejnym etapem podróży do Londynu był słynny londyński most – London Bridge. Przeszliśmy mostem oraz zapoznaliśmy się z historią mostu. Dowiedzieliśmy się, że się zawalił i trzeba było go odbudować, aby znowu służył londyńczykom przedostać się na drugi brzeg rzeki dzielącej Londyn –Tamizy. My również bawiliśmy się w burzenie mostu, przechodzenie przez taki zrujnowany most na drugi brzeg Tamizy oraz oczywiście odbudowywaliśmy most.

I tu zakończyliśmy zwiedzanie Londynu. Była to bardzo wyczerpująca, ale i pouczająca wycieczka. Dzięki Małej Mrówce zobaczyliśmy jedne z najważniejszych miejsc w Londynie, poznaliśmy niektóre zwyczaje, posmakowaliśmy pysznej angielskiej herbaty z mlekiem i poznaliśmy królową Zjednoczonego Królestwa- Elżbietę II.