Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Caterpillars at the zoo

Album dodał(a) Aneta Wąsek ( komentarzy)
Dodane 5 miesięcy temu, wyświetleń 296

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę do zoo. List od Małej Mrówki dostarczył nam niezwykły posłaniec... hipopotam. Jako że, nie musieliśmy się długo przygotowywać natychmiast wyruszyliśmy naszym autobusem do zoo. Przed wejściem musieliśmy kupić bilety, dlatego nauczyliśmy się jak to robić po angielsku. Na zmianę byliśmy przedawcami i kupującymi. Każdy bilet kosztował jeden uśmiech, więc nawet marudy udało się wprowadzić w dobry nastrój. Przy wejściu trzeba było okazać bilet, co stało się kolejną okazją do krótkiej pogawędki.

Odwiedzaliśmy po kolei klatki z dzikimi zwierzętami. Widzieliśmy małpy, lwy, krokodyle, zebry, hipopotama. Kolejna na naszej liście była papuga, ale niestety zastaliśmy pustą klatkę. Szukaliśmy wszędzie (niektórzy nawet w toalecie). Całkowitym zaskoczeniem było dla nas odkrycie, że schowała się w samochodzie naszej przyjaciółki Małej Mrówki. Każdy miał swój pomysł na to, dlaczego uciekła i jakie mogłyby być jej dalsze losy. Na szczęście wszyscy zgodnie uznali, że najbezpieczniejsza będzie w klatce, dlatego ozdobiliśmy swoje obrazki z papugą i zamknęliśmy uciekinierkę w srebrnej klatce. Na koniec pani zaprosiła nas na wirtualną wycieczkę po prawdziwym zoo.

Bardzo podobała nam się ta przygoda nauczyliśmy się nowych wierszyków, a piosenka o małpkach nie schodziła z naszych ust przez cały tydzień.

Pozdrawiamy Cię serdecznie Mała Mrówko,

Gąsienice z Przedszkola Sowa w Częstochowie