Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ciekawa wycieczka do Muzeum Ziemi Szubińskiej

Album dodał(a) Jolka Storzyńska ( komentarzy)
Dodane 4 miesiące temu, wyświetleń 530

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa Słoneczek z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie  wybrała się na  wycieczkę do Muzeum Ziemi Szubińskiej w celu obejrzenia wystawy "Od kołodzieja do operatora drona". Na początku dzieci obejrzały filmy dotyczące powstawania butów, materiału bawełnianego czy też słodkiego lizaka. Pani Katarzyna Tatar w sposób ciekawy i bardzo przystępny opowiedziała dzieciom o już zanikających zawodach: sitkarza, kołodzieja, bednarza, ceglarza czy też  gwoździarza. Słoneczka oglądały projekty ubrań przygotowane przez krawcową, a wśród wystawionych zdjęć rozpoznały postać niedawno odwiedzaną, mistrzynię krawiectwa Panią Alicję Weichbrodt. Dzieci również mogły obejrzeć na wystawie dawną maszynę do szycia, długą łopatę do wkładania chleba do pieca, czy także stare zegary, dużą wagę do ważenia z dużymi odważnikami oraz skórzane buty z cholewkami, w których znajdowały sie prawidła.

Dzieci podczas wizyty w Muzeum mogły "przenieść się" w przeszłość naszego regionu, wzbogacając swoją wiedzę o starych zawodach i ich rzemieślniczych produktach. Z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwały się historii różnych rzemiosł i mogły zauważyć, że ginące zawody, chociaż były bardzo potrzebne innym ludziom to ich wykonywanie było niezmiernie trudne i bardzo ciężkie. 

 Opracowała: Jolanta Storzyńska