Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU BLIŻEJ PIESKA


Album dodał(a) Alicja Rydzewska
ponad 4 lat temu, wyświetleń 2793


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dołączone pliki:

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 39 w Rybniku, za sprawą nauczycielek Alicji Rydzewskiej, Małgorzaty Wróblewskiej oraz Magdaleny Brudny, włączyło się czynnie do Programu Bliżej Pieska. Wspólnie z dziećmi na zajęciach nauczycielki omawiały sprawy związane z opieką nad zwierzętami, z prawidłowym zachowaniem wobec zwierząt. Pani Alicja Rydzewska nawiazała kontakt ze Strażą dla Zwierząt w Polsce i na podstawie nadesłanych przez nich materiałów dydaktycznych wraz z dziećmi ustaliły Kodeks postępowania wobec zwierząt. W listopadzie zorganizowały na terenie przedszkola zbiórkę darów dla Schroniska dla zwierząt w Rybniku, a każde dziecko które przyniosło podarunek dla zwierzaków otrzymało naklejkę Przyjaciel Zwierząt. Zaprosiliśmy także do Przedszkola hodowcę p. Rafała Szymurę, właściciela suczki rasy Polski Owczarek Podhalański o imieniu ORLA z Borowej Stragi, aby zapoznał dzieci w jaki sposób opiekowac sie, pielęgnować, przyjaźnić ze zwierzęciem. Nasze dzieci dzięki tym zajęciom uczyły się empatii wobec innych istot żyjących wśród nas.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Alicja RydzewskaWyślij wiadomość
do Alicja Rydzewska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Alicja Rydzewska