Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tydzień uśmiechu wprowadził nas przedszkolaków w ciekawą tematykę :)


Album dodał(a) Jolka Storzyńska
ponad 8 lat temu, wyświetleń 7772


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dziecięcy umysł to ocean możliwości, niebywały potencjał, który często trudno nasycić, zadowolić. Każde dziecko potrzebuje nowych możliwości do działania, poznania świata i zaspokojenia ciekawości. To nie lada wyzwanie dla osób, które organizują dzieciom czas i wprowadzają w wielki świat. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie to placówka, która stara się sprostać wymaganiom, jakie stawia przedszkolak. Dlatego wśród licznych uroczystości, które urozmaicają dziecku pobyt w przedszkolu organizuje się Tydzień Uśmiechu.

W ciągu 5 dni dzieci nabywały wiadomości i umiejętności, tym razem meritum stanowiły zagadnienia związane z Unią Europejską. Dzieci poznawały powitania i pożegnania w różnych językach Europy, tańczyły do różnych europejskich rytmów na balu śmiesznych fryzur, brały udział w zmaganiach sportowych niczym igrzyskach, a także przygotowały prezentację wyznaczonego kraju, walcząc o Puchar Uśmiechu, przekazywany co roku wygranej grupie. Dzieci nie tylko uzyskały sprawność muzyka, tancerza, sportowca, ale również Europejczyka. Przedsięwzięcie zawdzięcza swą atrakcyjność dużemu zaangażowaniu i inwencji twórczej nauczycielek.

Kształtowanie świadomości dziecięcej w aspekcie przynależności do Europy, do zgłębiania podstawowych informacji o kulturze i tradycjach niektórych krajów to znakomity budulec na wychowanie jednostki zaabsorbowanej licznymi wątkami życia społecznego, kulturalnego, czy naukowego. To swoista baza i fundament do pokonywania uprzedzeń, barier, ale jednocześnie akceptacji na inność. Od Przedszkola do Europy, jak się okazuje, wcale nie jest daleko.

 

Jolanta Storzyńska i Anna Ucińska

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie    

Komentarze

Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska