Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kiedy złość przychodzi do nas z wizytą


Album dodał(a) Anna Kotas
ponad 5 lat temu, wyświetleń 5254


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu "Dziękuję, przepraszam, proszę" dzieci z grupy Muchomorki, Skrzaty oraz Misie Uszatki z Przedszkola nr 5 im. "Przyjaciół Bohaterów Bajek" w Łaziskach Górnych rozmawiały o złości. Na zajęciach każda grupa z uwagą wysłuchała bajki A. Kozłowkiej pt. "Szczurek złośnik". Następnie wspólnie staraliśmy się ustalić czym jest złość i jak wygląda człowiek, który się złości. Dzieci wymieniały przyczyny złości. Na sylwetce człowieka zaznaczały także, w których miejscach naszego ciała mieszka złość i co mamy ochotę wtedy robić. Następnie dowiedziały się, jak można uspokoić złość i co mogą robić nasze ręce i nogi, żeby pozbyć się złości, ale nie zrobić przy tym nikomu krzywdy. Dzieci przypomniały sobie, jakie pożyteczne rzeczy mogą robić ich ręce i nogi. Na koniec rysowały swoją złość - zakolorowując kartkę kolorem, który kojarzy się ze złością. Darły kartkę papieru i starały się z tych kawałków stworzyć nowy - pozytywny obrazek. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością :)

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna KotasWyślij wiadomość
do Anna Kotas

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Kotas