Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jak powitać cię Wiosenko?


Album dodał(a) Iwona Kowalska
ponad 5 lat temu, wyświetleń 5467


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Małe Biedroneczki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie zastanawiały się, jak powitać Panią Wiosnę. Było wiele pomysłów, w końcu maluszki zdecydowały się na założenie małego ogródka w kąciku przyrody. W tym celu dwu i trzylatki wybrały się do kwiaciarni, aby zakupić nasiona rzeżuchy oraz cebulki na szczypiorek, kupiły też przepiękne stokrotki i hiacynty – wszak w ogródku nie może zabraknąć wiosennych kwiatków. Inscenizacja opowiadania pt. „O żółtym tulipanku”, zapoznała małych przyrodników z warunkami, jakie rośliny potrzebują, aby prawidłowo rosnąć, była też wspaniałą okazją do zabawy w miniteatr. Kolejnego dnia przedszkolaki poznawały narzędzia ogrodnicze, niezbędne do pielęgnacji prawdziwego ogrodu oraz obserwowały wiosenne prace na pobliskich działkach. Teraz już dzieci mogły zamienić się w małych ogrodników – sianie, sadzenie, podlewanie, sprawiło nam ogromną radość! Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas kącik przyrody spodoba się Wiosence tak bardzo, że pozostanie u nas aż do lata :)

Mały Przyrodnik

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Iwona KowalskaWyślij wiadomość
do Iwona Kowalska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Iwona Kowalska