Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Żyję zdrowo i kolorowo zjadając witaminy


Album dodał(a) Jolka Storzyńska
ponad 7 lat temu, wyświetleń 8315


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Do  grupy "Smerfy" w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie zawitali rodzice, aby razem z dziećmi wykonać sałatkę owocową. Dzieci przyniosły do przedszkola owoce i odpowiednie akcesoria: fartuszki, noże, deseczki. Wcześniej dzieci zapoznały się z produktami Piramidy Zdrowego Żywienia i dowiedziały się, że owoce stanowią III grupę produktów zalecanych i są bogatym źródłem witamin: C, beta–karotenu, potasu, wapnia, magnezu i żelaza.
Pani Iwonka, nasza kucharka, przypomniała dzieciom o zasadach zdrowego trybu życia, odżywianiu i o dostarczaniu organizmowi prawidłowych składników budulcowych - witaminach. Następnie dzieci po uprzednim umyciu owoców i rąk ochoczo przystąpiły do pracy. Opiekunowie pomogli obrać owoce, aby "Smerfy" samodzielnie mogły pokroić na małe kawałki. Podczas pracy dzieci mogły zakosztować poszczególne owoce, określić ich smak, zapach, konsystencję. Nabrały przeświadczenia, że wspólna praca (działanie) jest efektywna i przyjemna. Utrwaliły prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe. A dzięki obecności najbliższych mogły doznać radości współdziałania i tworzenia więzi uczuciowej z rodziną i grupą. Podczas konsumpcji delektowały się smakiem sałatki owocowej oraz aromatyczną herbatką miętową.
 

Opracowała: Jolanta Storzyńska z grupą "Smerfów"

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska