Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Deutsch Wagen Tour w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Żarach


Album dodał(a) Monika Siwa ponad 6 lat temu, wyświetleń 9284


Wpis został sprawdzony przez moderatora

27 września 2013r. dzieci ze starszych grup wiekowych MP nr 1 w Żarach /5-6latki/ uczestniczyły w projekcie Deutsch Wagen Tour. Do naszego przedszkola barwnym autem z logo DWT przyjechała lektorka projektu p. Małgosia Urlich-Kornacka, by wspólnie z dziećmi bawić się "po niemiecku". Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w holu przedszkolnym, by potem wziąć udział w uroczystości wręczenia nagród kolegom i koleżankom, którzy wygrali w konkursie plastycznym pt. "Czego chciałbym/ chciałabym nauczyć się w tym roku szkolnym z wolontariuszką z Niemiec?".
Kulminacyjnym punktem spotkania były warsztaty. Podczas nich przedszkolaki wybrały się w podróż po Niemczech różnymi środkami lokomocji i wszystko to przy muzyce i wspólnych śpiewach!
Warsztaty z p. Małgosią przyniosły dzieciom wiele radości, na koniec dzieci otrzymały prezenty.

Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Urlich-Kornackiej za wspólną zabawę i niesamowite przeżycia  z Deutsch Wagen Tour :) Projekt polecamy wszystkim przedszkolakom!

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Monika Siwa