Z Pyzą na polskich dróżkach

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

Jak z Pyzą po polskich dróżkach wędrowaliśmy

Wspaniała przygoda spotkała sześciolatki z naszego przedszkola w minionym roku szkolnym. Do placówki przyszła informacja o konkursie Pyza na polskich dróżkach organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 78 w Katowicach. Konkurs był tak zaplanowany, że oprócz przeczytania książki Hanny Januszewskiej o tym samym tytule co konkurs, należało odbyć mnóstwo małych wędrówek prowadzących do dogłębnego poznania regionów Polski i wykonania kroniki, która stanowiła pierwszy etap eliminacji do konkursu, który przedszkolaki przeszły pomyślnie. Pyza na polskich dróżkach przygotowana metodą projektu, rozplanowana na cały rok, nabrała formy przedstawienia, które uświetniło zakończenie roku szkolnego 2006/2007. Elementy tegoż przedstawienia zostały zaprezentowane podczas finału konkursu Pyza na polskich dróżkach, w którym reprezentacja naszego przedszkola zajęła czwarte miejsce. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci poznały tradycje, stroje, tańce, potrawy, legendy, sławnych ludzi oraz obrzędy i zwyczaje kilku regionów Polski – Małopolskiego, Mazowieckiego, Warmińsko – Mazurskiego, a także swojego własnego – "ląska, przez co poszerzyły wiedzę zdobytą w sposób tradycyjny na zajęciach przedszkolnych w ciągu roku szkolnego. Zdjęcia z konkursu oraz zakończenia roku szkolnego można obejrzeć na stronie http://mp93kat.republika.pl/galeria.htm. Serdecznie zapraszamy.