Ogólnopolski konkurs plastyczny "Najciekawsza EKO - kartka świąteczna"

Konkurs dodał(a) Tomasz Kurzyk

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Najciekawsza EKO - kartka świąteczna”

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 49

Nauczyciele odpowiedzialni: Tomasz Kurzyk, Justyna Dyguda

Cele konkursu:

• rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.
  • zwiększenie świadomości ekologicznej.
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej.
  • zwiększanie zdolności manualnych wśród dzieci.
  • wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce.

Kategorie wiekowe:

• Dzieci młodsze – 3 – 4-letnie,
  • Dzieci starsze – 5 - 6-letnie.

Zasady uczestnictwa:

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-, 4-, 5- i 6 – letnich z przedszkoli z całej Polski.

• Uczestnicy konkursu wykonują kartkę świąteczną w formacie A5 (4 prace z placówki), wybranymi przez siebie technikami plastycznymi,  z użyciem surowców wtórnych.

• Prace w postaci zdjęcia lub skanu prosimy wysyłać na adres mailowy: tomaszkurzyk@poczta.onet.pl

• Do kartki dołączamy informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek, nauczyciel(e) prowadzący, email, adres i telefon placówki

• Termin składania prac – do 29 grudnia.

Kryteria oceniania oraz nagrody:

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli: Justyny Dygudy, Tomasza Kurzyka oraz dyrektor Iwony Zając będzie oceniać:

• samodzielność i staranność wykonania,
  • nawiązanie do tematu,
  • wrażenie artystyczne,
  • pomysłowość
  • wykorzystanie surowców wtórnych
  • dla zwycięzców każdej kategorii (1-3 miejsca) przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek przyrodniczych,  zabawek – pomocy dydaktycznych do wykonywania eksperymentów przyrodniczych.

Termin: 2016-12-29
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski