Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
search
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień
  • Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

5.00 (7)
35,00 zł

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

W zestawie taniej!

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

    lub Anuluj

Zbiór ponad 140 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią. Publikacji towarzyszy wirtualny album z utworami muzycznymi

SPIS TREŚCI  WSTĘP  SKOROWIDZ TEMATYCZNY

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 140 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią, a także DODATEK – listę niezbędnych produktów oraz kilka trików ułatwiających organizację zabaw sensorycznych;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.

Jesień jest często niedocenianą porą roku, uważa się ją za ponurą i kapryśną... Jednak jest to pora uwielbiania przez terapeutów integracji sensorycznej! Dlaczego? Gdyż niesie ze sobą piękne dary, które w doskonały sposób posłużą do zabaw sensorycznych każdego dnia – i można je zdobyć całkowicie za darmo! Wystarczy wyjść na spacer, rozejrzeć się, przykucnąć w trawie, pod drzewami w parku... Znajdziecie wtedy żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście, jarzębinę... Czas niepogody to również świetna okazja do przeprowadzania wielozmysłowych aktywności – wystarczy zabrać ze sobą parasol, włożyć pelerynę i kalosze... A na zewnątrz wsłuchać się w dźwięk deszczu, poskakać po kałużach, pobawić się błotem. Jesień daje moc sensorycznych możliwości i inspiracji!

Zabawy sensoryczne… przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

Pod patronatem medialnym:

    
ISBN
978-83-65915-96-2
Liczba stron
76
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
terapeuta
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
jesień
Aranżacje
Konarscy Factory – Piotr Laska
Muzyka
Miłosz Konarski
Słowa
Agnieszka Bugajska
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
210 x 297 mm
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online
Indeks
W681

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Super, pokazane że dla chcącego nic trudnego, w każdej sytuacji można znaleźć okazję by wspierać rozwój dziecka

Oceń 

Sprawdzone, przetestowane i godne polecenia :)

Oceń 

Dziękuję za te cudowne pomoce!

Oceń 

Kupiłam z dozą niepewności, a teraz zamawiam zestaw na lato. Świetna pozycja, chociaż momentami mam wrażenie, że treści się powielają. Mimo to, warto ją mieć w swojej biblioteczce, nie tylko przedszkolnej.

Oceń 

Uwielbiam ja i uwielbiają ją dzieci. Nie trzeba dużych przygotowań, by zajęcia były WOW :)

Oceń 

SUPER.

Oceń 

Bardzo pomocna książka ,fajne pomysły na zabawy sensoryczne z dziećmi. Polecam serdecznie

Napisz swoją opinię