Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Zestaw

Zestaw Poznajemy zawody

148,00 zł
Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Zestaw Poznajemy zawody

Zestaw Poznajemy zawody

    lub Anuluj

PROMOCJA! Tylko teraz do każdej części publikacji dołączamy tygodniowy plan pracy w formacie PDF (promocja trwa do 28.02.2022 r.)! Zobacz przykładowe strony:

 

Komplet czterech części publikacji Poznajemy zawody. Części I-III to drugie wydania tej serii – zaktualizowane, uzupełnione i opracowane w bardziej przystępnej formie. Część IV to publikacja wydana po raz pierwszy. 

Poznajemy zawody I Poznajemy zawody II Poznajemy zawody III  Poznajemy zawody IV

***

Seria Poznajemy zawody jest zbiorem informacji, propozycji zabaw, piosenek, pomocy dydaktycznych oraz kart pracy przeznaczonych do pracy z dziećmi w grupach przedszkolnych oraz z uczniami młodszych klas szkół podstawowych. Autorki zadbały, aby teksty piosenek oraz towarzyszące im zabawy zostały wplecione w treść części opisowej konspektów zajęć.

Dzięki materiałom zgromadzonym w publikacji dzieci poznają przedstawicieli różnych zawodów. Dowiadują się, jak ważna jest ich praca oraz jaką rolę pełnią w społeczeństwie. Kolorowe ilustracje pozwalają na dokładne poznanie elementów ich stroju oraz prezentują podstawowe czynności wykonywane przez przedstawiciela danego zawodu, a czarno-białe karty pracy uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą dzieciom czynnie włączyć się w ich przebieg. Koncepcja pracy z wykorzystaniem proponowanych materiałów oparta jest na zasadzie prowadzenia działań z zastosowaniem różnych form aktywności dziecka.

W skład każdego z tomów tej serii wchodzą:

  • książka z konspektami zajęć dotyczących 5 zawodów, które to konspekty zawierają krótkie wprowadzenie w temat (najważniejsze informacje o każdym zawodzie dla nauczyciela), propozycje zabaw przypisanych do poszczególnych zawodów, teksty piosenek i opisy zabaw z nimi skorelowanych, wiersze, zagadki, quiz tematyczny, rozwiązania do krzyżówek;
  • teczka zawierająca 25 pomocy dydaktycznych w formie wydrukowanych foliowanych kart wielkości A4+;
  • płyta Data-PC zawierająca czarno-białe karty pracy w formacie PDF (przeznaczone i przygotowane do samodzielnego wydruku w ilości niezbędnej do realizacji poszczególnych zadań);
  • płyta Audio-CD zawierająca 22 nagrania: piosenkę przewodnią, 10 piosenek edukacyjnych związanych z zawodami przedstawionymi w książce oraz podkłady muzyczne do tych piosenek.
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Dorota Prończuk
Aranżacje
Anastasiya Komlikova
Damian Gola
Muzyka
Bożena Forma
Słowa
Anna Przepióra
Bożena Forma
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
21 x 29,7 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Mam cały pakiet, rewelacyjna pomoc przy omawianiu zawodów, niekończąca się ilość kart pracy oraz pomysłów na zajęcia! Polecam :)

Oceń 

Bardzo przydatny zestaw. Zawiera plansze demonstracyjne, piosenki, karty pracy i inspiracje do zabaw. Rewelacyjna pomoc przy omawianiu zawodów czy nawet organizowania Dnia Strażaka czy Numeru 112 w przedszkolu

Oceń 

Mnóstwo przydatnych materiałów w jednym miejscu. Dzięki serii "Poznajemy zawody" zajęcia będą atrakcyjne i ciekawe.

Napisz swoją opinię