(0)

Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej. System PUS

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera.

***

Książka Uczenie się dzieci: myślenie i działanie. Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej. System PUS to zbiór opracowań dotyczących procesu uczenia się dzieci. Zbiór podzielony jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

Część pierwsza książki zatytułowana Uwarunkowania efektownego uczenia się dzieci zawiera artykuły napisane przez uznane autorytety naukowe w zakresie pedagogiki:

• Aby uczyć dzieci myśleć (Stanisław Dylak)
  • Środowisko, przedmioty (artefakty) i pomoce dydaktyczne, a proces samodzielnego uczenia się dziecka (Jolanta Kruk)
  • O kryzysie edukacji matematycznej na przykładzie pierwszego roku nauki szkolnej. Co trzeba zmienić, żeby dzieci mogły odnosić sukcesy w nauce matematyki? (Edyta Gruszczyk-Kolczyńska)
  • Sposoby diagnozowania i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych (Beata Cytowska)
  • Nieśmiałość. Przejawy – rodzinne uwarunkowania  sposoby przezwyciężania (Danuta Borecka-Biernat)
  • Motywacja jako warunek efektywnego uczenia się dzieci (Joanna Malinowska)

Druga część książki zatytułowana System PUS w praktyce edukacyjnej zawiera artykuły przygotowane przez praktyków, osoby mające wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi przy użyciu systemu PUS oraz PALETA:

• Gry i zabawy z PUS-em (Bogusław Świdnicki)
  • System PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź) i PALETA inspiracją do twórczej pracy nauczyciela i ucznia (Jadwiga Dejko)
  • PUS, PALETA – prosta droga do sukcesu (Maria Krupska)
  • System edukacji PUS w pracy terapeutycznej z dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym (Dorota Pyrgies)

***
Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej

Otaczający i przeżywany przez każdego z nas świat ponowoczesnych technologii, nowych mediów i komunikacji zdetronizował do niedawna jeszcze centralną rolę i pozycję nauczyciela w klasie szkolnej, który – czy tego chce, czy nie chce – musi sukcesywnie odchodzić od prowadzenia dzieci za rękę, dyrektywnego nauczania i wartościowania ich w procesie nabywania wiedzy i umiejętności.

W tym też sensie niniejsza książka powstała w dobrym momencie, bowiem autorzy poszczególnych rozdziałów mają za sobą kolejne lata doświadczeń, eksperymentów, etnopedagogicznych badań, które potwierdzają nieuniknioną rewolucję w szkolnej dydaktyce, a jeśli nawet nie jeszcze tak głęboką zmianę, to przynajmniej przygotowanie do niej młodych pokoleń.

Całość tomu została bardzo dobrze zredagowana, bowiem tworzy dwie, spójne merytorycznie części, z których pierwsza została oddana w ręce i umysły znakomitych specjalistów – psychologów, dydaktyków, pedagogów wczesnoszkolnych, zaś druga – znakomitą prezentacją zastosowania systemu PUS w praktyce edukacyjnej. (…) Niniejsza książka spełnia podwójny standard w polskiej edukacji i kształceniu nauczycieli, bowiem znakomicie łączy najnowszą wiedzę naukową, diagnozy i modele pedagogiczne z ich zastosowaniem w praktyce szkolnej.

Oby tego typu publikacji było na naszym rynku wydawniczym jak najwięcej. Powinni z niej skorzystać studenci pedagogiki przedszkolnej i elementarnej, ale także już zakorzenieni w przedszkolach i szkołach nauczyciele w ramach procesu samokształcenia i doskonalenia zawodowego. Gorąco polecam też tę rozprawę edukatorom domowym, którzy sami kształcą lub organizują swoim dzieciom edukacje poza systemem instytucjonalnym.

prof. dr hab. Bogusław Śliwerski
Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

Joanna Malinowska, Teresa Neckar-Ilnicka (red.)
978-83-89538-02-4
Format