Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

30,00 zł

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

Zbiór ponad 140 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią. Publikacji towarzyszy wirtualny album z utworami muzycznymi

Spis treścI  Wstęp  Skorowidz tematyczny

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

    lub Anuluj

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 140 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią, a także DODATEK – listę niezbędnych produktów oraz kilka trików ułatwiających organizację zabaw sensorycznych;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.

Jesień jest często niedocenianą porą roku, uważa się ją za ponurą i kapryśną... Jednak jest to pora uwielbiania przez terapeutów integracji sensorycznej! Dlaczego? Gdyż niesie ze sobą piękne dary, które w doskonały sposób posłużą do zabaw sensorycznych każdego dnia – i można je zdobyć całkowicie za darmo! Wystarczy wyjść na spacer, rozejrzeć się, przykucnąć w trawie, pod drzewami w parku... Znajdziecie wtedy żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście, jarzębinę... Czas niepogody to również świetna okazja do przeprowadzania wielozmysłowych aktywności – wystarczy zabrać ze sobą parasol, włożyć pelerynę i kalosze... A na zewnątrz wsłuchać się w dźwięk deszczu, poskakać po kałużach, pobawić się błotem. Jesień daje moc sensorycznych możliwości i inspiracji!

Zabawy sensoryczne… przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

 

Pod patronatem medialnym

    

1. Z drzewa jabłko spadło

2. Idzie Jesień kolorowa

3. Kałużowy taniec

4. Taniec z wiatrem

5. Taniec z deszczem

6. Tritsch-tratsch Polka op. 214 – J. Strauss II

7. Preludium a-moll op. 28 nr 2 – F. Chopin

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
jesień
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
Słowa
Agnieszka Bugajska
ISBN
978-83-65915-96-2
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
210 x 297 mm
Liczba stron
76
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online

Specyficzne kody

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo pomocna książka ,fajne pomysły na zabawy sensoryczne z dziećmi. Polecam serdecznie

Napisz swoją opinię