4.98 (14)

Aktywności przy piosenkach rozwijające kompetencje przydatne w nauce kodowania

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Kodowanie to przetwarzanie informacji na kod, czyli umowny system znaków. Z kodami spotykamy się obecnie na każdym kroku. I wciąż ich przybywa. Kodami są przecież nie tylko programy komputerowe, lecz także nuty, znaki drogowe, numery telefonów, gesty czy sygnalizacja świetlna… Im szybciej dziecko wejdzie w świat kodów i będzie potrafiło go rozumieć, tym lepiej będzie sobie radziło w społeczeństwie. Temu przede wszystkim mają służyć zebrane tutaj zabawy.

Od Autorki

W skład publikacji wchodzą:

• książeczka zawierająca opisy zabaw oraz teksty piosenek;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Zabawy zaproponowane w publikacji rozwijają umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, wyciągania wniosków, analizy i syntezy – zarówno słuchowej, jak i wzrokowej. Ćwiczą pamięć, zdolność do klasyfikowania, naśladowania, zdolność do samokontroli. Rozwijają orientację przestrzenną, utrwalają kierunki. Zachęcają do współdziałania, uczą precyzyjnej komunikacji. Zdobyte w ten sposób kompetencje są niezbędne przy samodzielnym kodowaniu, ale pomogą też w bardzo wielu innych aspektach życia – chociażby w doskonaleniu umiejętności matematycznych, poruszaniu się po ulicy, prawidłowym reagowaniu na różne sygnały, korzystaniu z urządzeń elektronicznych lub posługiwaniu się instrukcjami. Przydadzą się także w nauce czytania i pisania.

Publikacja przeznaczona jest do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz w młodszym wieku szkolnym. Zabawy przeznaczone są przede wszystkim do pracy w grupie, ale zdecydowana większość nadaje się także do przeprowadzenia podczas indywidualnych zajęć z dzieckiem, również w domu.

Uwaga! Piosenki i zabawy zawarte w publikacji stanowią integralną całość. Utwory zostały opracowane jako konkretne aktywności, które wymagają przeprowadzenia ich zgodnie z opisem zawartym w książce – mają wówczas nie tylko wartość edukacyjną, lecz stają się także atrakcyjne dla dzieci. Należy unikać przeprowadzania wielu zabaw naraz. Płyta nie została stworzona do swobodnego słuchania w całości – jeden utwór po drugim (np. podczas podróży samochodem).

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony