Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -15%

Dziecięce kodowanie - ruch, zabawa i śpiewanie

30,00 zł
25,50 zł
Zniżka 15%

Aktywności przy piosenkach rozwijające kompetencje przydatne w nauce kodowania

Książeczka + 2 płyty CD

Od Autorki

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 69,00 zł

Kodowanie to przetwarzanie informacji na kod, czyli umowny system znaków. Z kodami spotykamy się obecnie na każdym kroku. I wciąż ich przybywa. Kodami są przecież nie tylko programy komputerowe, lecz także nuty, znaki drogowe, numery telefonów, gesty czy sygnalizacja świetlna… Im szybciej dziecko wejdzie w świat kodów i będzie potrafiło go rozumieć, tym lepiej będzie sobie radziło w społeczeństwie. Temu przede wszystkim mają służyć zebrane tutaj zabawy.

W skład publikacji wchodzą:

 • książeczka zawierająca opisy zabaw oraz teksty piosenek;
 • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Zabawy zaproponowane w publikacji rozwijają umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, wyciągania wniosków, analizy i syntezy – zarówno słuchowej, jak i wzrokowej. Ćwiczą pamięć, zdolność do klasyfikowania, naśladowania, zdolność do samokontroli. Rozwijają orientację przestrzenną, utrwalają kierunki. Zachęcają do współdziałania, uczą precyzyjnej komunikacji. Zdobyte w ten sposób kompetencje są niezbędne przy samodzielnym kodowaniu, ale pomogą też w bardzo wielu innych aspektach życia – chociażby w doskonaleniu umiejętności matematycznych, poruszaniu się po ulicy, prawidłowym reagowaniu na różne sygnały, korzystaniu z urządzeń elektronicznych lub posługiwaniu się instrukcjami. Przydadzą się także w nauce czytania i pisania.

Publikacja przeznaczona jest do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz w młodszym wieku szkolnym. Zabawy przeznaczone są przede wszystkim do pracy w grupie, ale zdecydowana większość nadaje się także do przeprowadzenia podczas indywidualnych zajęć z dzieckiem, również w domu.

UWAGA! Piosenki i zabawy zawarte w publikacji stanowią integralną całość. Utwory zostały opracowane jako konkretne aktywności, które wymagają przeprowadzenia ich zgodnie z opisem zawartym w książce – mają wówczas nie tylko wartość edukacyjną, lecz stają się także atrakcyjne dla dzieci. Należy unikać przeprowadzania wielu zabaw naraz. Płyta nie została stworzona do swobodnego słuchania w całości – jeden utwór po drugim (np. podczas podróży samochodem).

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

1. Żołnierz i kwadrat
  

2. Koło

3. Kangury na start!

4. Młynki i wiatraki

5. Na koniku: patataj!

6. Kolorowe koła 
 

7. Co lubimy 
 

8. Hop, hop, hej, hej
 

9. A, a, a – la, la, la 
 

10. Sygnalizacja świetlna 
 

11. Robot 
 

12. Talerze i bębenek  

13. Na opak

14. Numer alarmowy 112
 

15. Baloniki 
 

16. Płyniemy statkiem

(na płycie znajdują się piosenki, podkłady  do nich i utwory instrumentalne do zabaw):

 1. Wypasamy owce (piosenka + podkład)
   
 2. Zaczarowana chusta (utwór instrumentalny)
   
 3. Płot (utwór instrumentalny) 
   
 4. Słoneczko i deszcz (piosenka + podkład)
   
 5. Orkiestra (utwór instrumentalny) 
   
 6. Kwiaty dla mamusi (utwór instrumentalny) 
   
 7. Piekę, piekę chlebek… (piosenka + podkład) 
   
 8. Wesołe tamburyno (piosenka + podkład)
   
 9. Mostek (piosenka + podkład)
   
 10. Korowaj (piosenka + podkład)
   
 11. Oj, Wasylu, przyjacielu… (piosenka + podkład)
   
 12. Byk (utwór instrumentalny) 
   
 13. Koza złośnica (piosenka + podkład)
   
 14. Karuzela (piosenka + podkład)
   
 15. Miotła (utwór instrumentalny) 
   
 16. Stoczył się worek (piosenka + podkład) 
   
 17. Złap komara (utwór instrumentalny) 
   
 18. Wujaszek Michał (piosenka + podkład)
   

Napisz swoją opinię

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Krzysztof Kossowski
Słowa
Agnieszka Kornacka
ISBN
978-83-65915-87-0
Rok wydania
2021
Liczba stron
24
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-87-0

Zobacz także