Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
  • -30%

Dziecięce kodowanie - ruch, zabawa i śpiewanie

35,00 zł
24,50 zł Zniżka 30%

Aktywności przy piosenkach rozwijające kompetencje przydatne w nauce kodowania

Książeczka + 2 płyty CD

Od Autorki

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Dziecięce kodowanie - ruch, zabawa i śpiewanie

Dziecięce kodowanie - ruch, zabawa i śpiewanie

    lub Anuluj

Kodowanie to przetwarzanie informacji na kod, czyli umowny system znaków. Z kodami spotykamy się obecnie na każdym kroku. I wciąż ich przybywa. Kodami są przecież nie tylko programy komputerowe, lecz także nuty, znaki drogowe, numery telefonów, gesty czy sygnalizacja świetlna… Im szybciej dziecko wejdzie w świat kodów i będzie potrafiło go rozumieć, tym lepiej będzie sobie radziło w społeczeństwie. Temu przede wszystkim mają służyć zebrane tutaj zabawy.

W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka zawierająca opisy zabaw oraz teksty piosenek;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Zabawy zaproponowane w publikacji rozwijają umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, wyciągania wniosków, analizy i syntezy – zarówno słuchowej, jak i wzrokowej. Ćwiczą pamięć, zdolność do klasyfikowania, naśladowania, zdolność do samokontroli. Rozwijają orientację przestrzenną, utrwalają kierunki. Zachęcają do współdziałania, uczą precyzyjnej komunikacji. Zdobyte w ten sposób kompetencje są niezbędne przy samodzielnym kodowaniu, ale pomogą też w bardzo wielu innych aspektach życia – chociażby w doskonaleniu umiejętności matematycznych, poruszaniu się po ulicy, prawidłowym reagowaniu na różne sygnały, korzystaniu z urządzeń elektronicznych lub posługiwaniu się instrukcjami. Przydadzą się także w nauce czytania i pisania.

Publikacja przeznaczona jest do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz w młodszym wieku szkolnym. Zabawy przeznaczone są przede wszystkim do pracy w grupie, ale zdecydowana większość nadaje się także do przeprowadzenia podczas indywidualnych zajęć z dzieckiem, również w domu.

UWAGA! Piosenki i zabawy zawarte w publikacji stanowią integralną całość. Utwory zostały opracowane jako konkretne aktywności, które wymagają przeprowadzenia ich zgodnie z opisem zawartym w książce – mają wówczas nie tylko wartość edukacyjną, lecz stają się także atrakcyjne dla dzieci. Należy unikać przeprowadzania wielu zabaw naraz. Płyta nie została stworzona do swobodnego słuchania w całości – jeden utwór po drugim (np. podczas podróży samochodem).

1. Żołnierz i kwadrat
  

2. Koło

3. Kangury na start!

4. Młynki i wiatraki

5. Na koniku: patataj!

6. Kolorowe koła 
 

7. Co lubimy 
 

8. Hop, hop, hej, hej
 

9. A, a, a – la, la, la 
 

10. Sygnalizacja świetlna 
 

11. Robot 
 

12. Talerze i bębenek  

13. Na opak

14. Numer alarmowy 112
 

15. Baloniki 
 

16. Płyniemy statkiem

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Krzysztof Kossowski
Słowa
Agnieszka Kornacka
ISBN
978-83-65915-87-0
Rok wydania
2021
Liczba stron
24
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

W bardzo prosty sposób można uczyć dzieci kodowania. Dobre połączenie kodowania, śpiewania i ruchu. Polecam

Oceń 

POLECAM!

Oceń 

Polecam

Oceń 

Rewelacja! Właśnie czegoś takiego szukałam.

Oceń 

Wprowadziłam moje Smerfy w świat kodowania za pomocą maty. Teraz będziemy bawić się, kodować poprzez śpiewanie. Super

Oceń 

Serdecznie polecam "Dziecięce kodowanie ruch, zabawa i śpiewanie" Agnieszki Kornackiej. Publikacja zawiera 2 płyty z 16 piosenkami oraz podkłady muzyczne do nich, a także opisy zabawy. Opisy są proste i do każdej piosenki zaproponowane jest sporo aktywności. Serdecznie polecam

Napisz swoją opinię