Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -20%

Orientuj się!

35,00 zł
28,00 zł Zniżka 20%

Zabawy z piosenkami rozwijające orientację w schemacie ciała i w przestrzeni

Książeczka + 2 płyty CD

Od Autorki

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Orientuj się!

Orientuj się!

    lub Anuluj

Żeby dziecko czuło się komfortowo w otaczającym je świecie, musi znać swoje ciało i jego możliwości oraz dobrze orientować się w przestrzeni. To pomaga zarówno we wszystkich czynnościach dnia codziennego (od ubierania i mycia się, poprzez chodzenie, bieganie, jedzenie, aż po zabawę), jak i w nauce takich czynności, jak rysowanie, pisanie, czytanie czy chociażby opisywanie, co widać wokół lub na obrazku.

Dzieci najlepiej poznają części ciała, rozwijają świadomość własnego ciała i poznają najbliższą przestrzeń poprzez ruch i dotyk. Ruch ułatwia im też uczenie się takich określeń, jak: nad, przed, obok, za, na, pod, dookoła, góra, dół, mały, duży, wysoko, nisko itp. Wspomaga także opanowanie pojęć lewy i prawy, co wielu dzieciom sprawia sporą trudność.

„Orientuj się!” to zbiór propozycji zabaw do piosenek, które rozwijają orientację w schemacie ciała i przestrzeni właśnie poprzez ruch. W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka zawierająca opisy ćwiczeń;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Publikacja nadaje się zarówno do zabawy grupowej, jak i indywidualnej, a więc bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w przedszkolu czy w szkole, ale także w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele oraz rodzice. Przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym (część zabaw nadaje się także dla dzieci ze starszych grup żłobkowych), ale warto również proponować ją młodszym uczniom oraz tym dzieciom, których rozwój jest zaburzony bądź spowolniony. Całość została skonstruowana tak, że wraz z każdą kolejną zabawą zwiększa się poziom trudności.

1. Moja głowa

2. Balon

3. Ręka w górę, noga w górę

4. Do przodu, do tyłu

5. Dłoń do ciała

6. Oko, ucho, noga

7. Za i przed

8. Wysoko i nisko, daleko i blisko

9. Przed, za i obok

10. Co i gdzie?

11. Zabawy z piłką

12. Zabawa w kałuży

13. Plecy do pleców, brzuch do brzucha

14. Młynek

15. Rzucamy i łapiemy

16. Zabawa rąk

 

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Bartłomiej Marszałek
Muzyka
Miłosz Konarski
Słowa
Agnieszka Kornacka
ISBN
978-83-65915-71-9
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
13,5 x 18,5 cm
Liczba stron
24
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-71-9

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo fajna publikacja , przydatna w pracy z dziećmi

Oceń 

stosunkowo świeża publikacja, ale również wpasowuje się w klimat dziecięcej potrzeby ruchu, zapewniając przy okazji walory edukacyjne i rozwijające motorykę

Oceń 

Pozycja super , czekam na nowy rok szkolny by wykorzystać do codziennych zabawach z maluszkami.

Napisz swoją opinię