Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Poznajemy zawody – część I

42,00 zł

Książka, zestaw kolorowych pomocy dydaktycznych, zestaw kart pracy (na płycie Data-PC) oraz płyta CD z 11 piosenkami i podkładami do nich

Wstęp

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Poznajemy zawody – część I

Poznajemy zawody – część I

    lub Anuluj

Drugie wydanie serii o zawodach – zaktualizowane, uzupełnione, w bardziej przystępnej formie. 

***

Seria Poznajemy zawody jest zbiorem informacji, propozycji zabaw, piosenek, pomocy dydaktycznych oraz kart pracy przeznaczonych do pracy z dziećmi w grupach przedszkolnych oraz z uczniami młodszych klas szkół podstawowych. Autorki zadbały, aby teksty piosenek oraz towarzyszące im zabawy zostały wplecione w treść części opisowej konspektów zajęć.

Dzięki materiałom zgromadzonym w publikacji dzieci poznają przedstawicieli różnych zawodów. Dowiadują się, jak ważna jest ich praca oraz jaką rolę pełnią w społeczeństwie. Kolorowe ilustracje pozwalają na dokładne poznanie elementów ich stroju oraz prezentują podstawowe czynności wykonywane przez przedstawiciela danego zawodu, a czarno-białe karty pracy uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą dzieciom czynnie włączyć się w ich przebieg. Koncepcja pracy z wykorzystaniem proponowanych materiałów oparta jest na zasadzie prowadzenia działań z zastosowaniem różnych form aktywności dziecka.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka z konspektami zajęć dotyczących 5 zawodów, które to konspekty zawierają krótkie wprowadzenie w temat (najważniejsze informacje o każdym zawodzie dla nauczyciela), propozycje zabaw przypisanych do poszczególnych zawodów, teksty piosenek i opisy zabaw z nimi skorelowanych, wiersze, zagadki, quiz tematyczny, rozwiązania do krzyżówek;
  • teczka zawierająca 25 pomocy dydaktycznych w formie wydrukowanych foliowanych kart wielkości A4+;
  • płyta Data-PC zawierająca czarno-białe karty pracy w formacie PDF (przeznaczone i przygotowane do samodzielnego wydruku w ilości niezbędnej do realizacji poszczególnych zadań);
  • płyta Audio-CD zawierająca 22 nagrania: piosenkę przewodnią, 10 piosenek edukacyjnych związanych z zawodami przedstawionymi w książce oraz podkłady muzyczne do tych piosenek.

1. Kim zostanę

2. Kominiarz

3. Idzie kominiarz

4. Listonosz

5. Spotkanie z listonoszem

6. Policjant

7. Skrzyżowanie

8. Strażak

9. Co robi strażak

10. Leśniczy

11. Spotkanie z leśniczym

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Dorota Prończuk
Aranżacje
Damian Gola
Muzyka
Bożena Forma
Słowa
Anna Przepióra
Bożena Forma
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
21 x 29,7 cm
Liczba stron
68
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-24-5

Zobacz także

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię