Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -35%

365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku

20,00 zł
13,00 zł
Zniżka 35%

Kup taniej w komplecie z „Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki”  Kupuję taniej

Zbiór zagadek na typowe i nietypowe święta, a także tych na „codzienne” dni edukacji w roku przedszkolnym. 

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Nie tylko ludzie mają swoje święta i swoje dni. Mają je także niektóre zwierzęta, rośliny, postaci z bajek, a nawet... woda! Te świąteczne dni nietypowe mogą dostarczać ciekawych tematów do zabaw czy rozmów z dziećmi. Są niezwykłą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności przedszkolaków.

365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku to zbiór zagadek zarówno na całkiem zwyczajne dni, jak i te świąteczne: w tym święta typowe (jak Dzień Mamy, Dzień Taty, Boże Narodzenie, Mikołajki...) i te zupełnie nietypowe (np. Dzień Ślimaka, Dzień Leniwych Spacerów, Dzień bez Zakupów...). Zagadki te bogacą wiedzę o świecie, o różnych zjawiskach, zawodach i wielu innych zagadnieniach. Ich rozwiązywanie uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i zwiększa zasób słów.

365 zagadek zebranych w tej publikacji zostało uporządkowane według miesięcy: w każdym miesiącu nauczyciel znajdzie zagadki na temat poszczególnych świąt, a także rymowanki „codzienne”, adekwatne do danej pory roku.

W książce (dla ułatwienia pracy) znalazły się dwa spisy treści. W pierwszym z nich zostały uwzględnione tylko nazwy świąt i dni nietypowych – z podziałem na miesiące, w których są obchodzone. Drugi z nich to skorowidz będący spisem wszystkich zagadek z książki, uszeregowanych w kolejności alfabetycznej według słów będących rozwiązaniem każdej zagadki.

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
nietypowe święta
ISBN
978-83-65915-63-4
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Liczba stron
84
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także