Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -25%

Mamo, tato, zaśpiewaj mi o...

29,00 zł
21,75 zł
Zniżka 25%

Piosenki i zabawy na zajęcia otwarte z rodzicami

Książka z propozycjami zabaw w komplecie z płytą CD z 16 piosenkami! Stanowi cenną pomoc w planowaniu i organizacji atrakcyjnych zajęć otwartych z udziałem rodziców.

Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać także rodzice w domu czy samochodzie, traktując ją jako słuchowisko muzyczne ujęte w formę swobodnej rozmowy w rodzinie, przeplatanej piosenkami. 

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Zajęcia otwarte dla rodziców – dla części nauczycieli wychowania przedszkolnego to określenie wiąże się z różnymi obawami i niepewnością. Co zaplanować? Jaki temat wybrać? W jaki sposób zaangażować rodziców do wspólnej zabawy i pracy? Co zrobić, aby także dorośli brali aktywny udział w zajęciach? Jak sprawić, aby wszyscy dobrze się bawili?

Publikacja Mamo, tato, zaśpiewaj mi o… stanowi cenną pomoc w planowaniu i organizacji atrakcyjnych zajęć otwartych z udziałem rodziców. Do każdej z 16 piosenek nagranych na płycie dołączonej do książki powstał zbiór zabaw i aktywności nimi inspirowanych. Nauczyciel znajdzie tu szereg zabaw ruchowych opisanych w przystępny sposób, rytmizacje z wykorzystaniem instrumentów, opis działań plastycznych, technicznych i graficznych, jak również masażyków, a wszystko to z aktywnym udziałem rodziców.

Na płycie znajdują się piosenki różniące się od utworów standardowo wykorzystywanych w przedszkolu – dzięki temu cechuje je świeżość, lekkość, niespotykany humor i nieprzewidziane zwroty akcji. Bo kto wie, co to będzie, gdy ślimak wyruszy na podbój świata, co się stanie, gdy nietoperz zemdleje i jakie przygody mogą zdarzyć się w wannie?

Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać rodzice w domu czy samochodzie – jej dodatkowym atutem jest to, że nadaliśmy jej formę atrakcyjnego słuchowiska muzycznego do codziennego wykorzystania przy dowolnej okazji. Nagranie przygotowane jest bowiem jako swoisty audiobook, gdzie dialogi dzieci z mamą, tatą i ciocią spajają w całość piosenki nagrane na płycie, co nadaje słuchowisku charakter swobodnej rozmowy w rodzinie, przerywanej piosenkami śpiewanymi przez dorosłych. 

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + dostęp online do płyt z książki”

– książka oraz stały, nieograniczony czasowo
dostęp online do pełnej wersji piosenek z płyty CD*


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 • O ślimaku
    
 • Ballada o wbijaniu gwoździa
    
 • Po chińsku
     
 • Dlaczego trzeba jeść zupy
     
 • Jak się pozbyć czkawki
     
 • Trąba
 • Sroka spod Sanoka
     
 • Krakowiak z katarem
     
 • Bo mi się nudzi
 • Skarpetka nie do pary
     
 • Co może przydarzyć się w wannie
 • Piosenka przy myciu zębów 
    
 • Własne łóżeczko
 • Strach
     
 • Ballada o Jurku gacku
     
 • Śpij…
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Dzień Mamy
Dzień Taty
Aranżacje
Marek Shak
Muzyka
Marek Shak, Siergiej Prokofiew („Strach”)
Słowa
Izabella Klebańska
ISBN
978-83-65915-48-1
Format (szerokość x wysokość)
21 x 21 cm
Liczba stron
40
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-48-1

Zobacz także