Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -11,00 zł
Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
search
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu
 • Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu

Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu

(0)
50,00 zł
39,00 zł Zniżka 11,00 zł

Najniższa cena produktu 39,00 zł z dnia 20.06.2024

Jak utrwalać w praktyce wybrane kompetencje matematyczne u dzieci przy zabawach muzyczno-ruchowych. Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli

Kup także część drugą!

Kupując ten produkt możesz zebrać 39 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu

Ruch plus muzyka równa się matematyka - e-book z piosenkami w streamingu

    lub Anuluj


Tego jeszcze nie było! Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci!

***

Tego jeszcze nie było! Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci!

***

Matematyka i muzyka są jak siostry... Zarówno nauczyciele, jak i rodzice, słysząc to sformułowanie, zastanawiają się, gdzie konkretnie są te siostrzane związki i co z tego wynika dla efektywnej edukacji dzieci. Matematyka uznawana jest przecież za postrach – naukę dla wybranych, przed którą należy mieć dystans, muzyka natomiast rzadko kojarzona jest w ogóle z nauką, ponieważ bezpośrednio wpływa na nasze emocje: pomaga w ich przeżywaniu i umila czas.

Jednak pomimo że w obiegowych opiniach wydają się one odległymi wyspami, są sobie jako nauki niezwykle bliskie, co udowadnia niniejsza publikacja. Powstała ona na gruncie Dziecięcej matematyki® autorstwa prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a skupiając się na praktyce pedagogicznej, daje czytelnikowi konkretny przepis na zabawy umuzykalniające, które wspomogą dzieci w kształtowaniu pojęć matematycznych.

Spis treści Wstęp

***

Publikacja ma postać e-booka. Jak działa nasz e-book? 

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Ta publikacja została Ci udostępniona jako flipbook w dziale „E-booki” na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki – oznacza to, że aby móc korzystać z e-booka, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania plików – by mieć dostęp do wszystkich treści, wystarczy się zalogować na swoje konto. Równocześnie z odblokowaniem dostępu do e-booka, w aplikacji Moja płytoteka został odblokowany dostęp do albumu z piosenkami towarzyszącymi tej publikacji.

***

Autorką publikacji jest dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska – doktor nauk społecznych, była doktorantką prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z którą współpracuje od ponad dekady. W sieci znana jest odbiorcom jako @pani__zuzia, autorka projektu #20minutdlaMATEMATYKI. Terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki. Skończyła studia ze wspomagania zadatków uzdolnień matematycznych. Ukończyła I i II stopień szkoły muzycznej. Głównymi nurtami jej działalności jest edukacja matematyczna z wykorzystaniem metody Dziecięcej Matematyki® oraz edukacja muzyczna.

Czytelnik znajdzie tu:

 • informacje o związkach muzyki z matematyką oraz wpływie zajęć umuzykalniających na efektywność edukacji matematycznej dzieci;
 • zagadnienia dotyczące roli edukacji matematycznej i umuzykalniania dzieci w wieku przedszkolnym;
 • wskazówki do realizacji zajęć i przykłady utworów z zakresu muzyki filmowej i klasycznej;
 • opisy konkretnych zabaw oraz piosenki opracowane specjalnie na potrzeby efektywnej edukacji w obszarach edukacji matematycznej i muzycznej;
 • dwie płyty CD z muzyką do przeprowadzenia zajęć.

Posłuchaj fragmentów

Muzykę do publikacji stworzył Miłosz Konarski – znany jako Pan Miłosz. Nauczyciel rytmiki, kompozytor, aranżer, instrumentalista. Autor muzyki do ponad 400 piosenek, a także publikacji wspierających rozwój muzyczny dzieci (m.in. z cyklu Tuptaj... oraz Koszałki-opałki...). Pisał muzykę dla wielu autorów związanych z wydawnictwem BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Prywatnie tata czwórki dzieci, prowadzi własne studio nagraniowe i firmę skupiającą się na produkcji muzyki. W życiu kieruje się zasadą: „Bezczynność jest wrogiem duszy”.

***

Weź udział w szkoleniach on-line prowadzonym przez dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską:

Zabawy muzyczne wspomagające edukację matematyczną z Panią Zuzią

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Szybki kurs matematyki – czyli o pojęciach matematycznych, które każdy nauczyciel powinien znać

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Patroni medialni:

    

ISBN
978-83-67101-73-8
Liczba stron
40
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Konarscy Factory – Miłosz Konarski, Piotr Laska
Muzyka
Miłosz Konarski
Rok wydania
2022
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online
Indeks
W3746

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię