Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -25%

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima

49,00 zł
36,75 zł Zniżka 25%

Gotowe elementy do kreowania atrakcyjnych zajęć

Vademecum to zbiór ponad 410 propozycji, na podstawie których będziecie w stanie zaplanować zajęcia z dziećmi o ciekawej i niepowtarzalnej treści. Publikacji towarzyszą 2 płyty CD – z 20 piosenkami i podkładami muzycznym do nich!

Skorowidz klasyfikującySpis treściOd Wydawcy


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima

    lub Anuluj

Vademecum przedszkolnych zabaw to zbiór ponad 390 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek. Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści.

Potrzeba wydania tego zbioru zrodziła się z kilku bardzo ważnych powodów. Jednym z nich było niezwykłe powodzenie książek z cyklu Zabawy ogólnorozwojowe do piosenek (Jesień w Przedszkolu, Zima w Przedszkolu, Wiosna w Przedszkolu i Lato w Przedszkolu) opublikowanych przez nas w latach 2016–2017. Z informacji, które do nas docierały, wynikało, że nadszedł czas, by odświeżyć piosenki z tamtych publikacji, co też uczyniliśmy. W efekcie większość utworów dołączonych do tej części Vademecum pochodzi z płyty Zima w Przedszkolu, jednak wszystkie zostały przez nas nagrane raz jeszcze: z nowymi aranżacjami i udziałem nowych wykonawców – a co najważniejsze: w tym także dzieci. W treści książki znajdziecie opisy propozycji zabaw do piosenek zarówno tych z płyty Zima, jak i takich, które publikowane są po raz pierwszy.

Chcielibyśmy, abyście podeszli do podanych tu propozycji jak do swego rodzaju klocków – tak jak dziecko z identycznych elementów kreuje własną, niepowtarzalną i odrębną rzeczywistość, tak i Wy, zestawiając w dowolny sposób propozycje podane w tej książce, z łatwością i w kilka chwil będziecie mogli opracować scenariusz zajęć skrojony według własnego gustu i dostosowany do potrzeb Waszych dzieci.

W Vademecum zamieszczone zostały utwory opublikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” z lat 2010–2018, propozycje zabaw z książki Zima w Przedszkolu oraz nowe pomysły powstałe na potrzeby tej publikacji.

Aby ułatwić Wam pracę spis treści podzieliliśmy na grupy rodzajowe (Opowiadania, Wiersze, Opowieści rytmiczno-ruchowe i słowno-ruchowe, Zabawy logopedyczne, Zabawy paluszkowe i masażyki itd.). Ponadto na końcu książki znajdziecie spis treści, w którym zabawy uszeregowane są w kolejności alfabetycznej tytułów.

Najważniejszą częścią Vademecum jest skorowidz klasyfikujący – to spis treści, w którym propozycje zabaw przypisane są do zakresu umiejętności określonego w aktualnie obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dzięki temu szybko i bez problemu możecie odnaleźć zabawę, która realizuje aktualnie stojące przed Wami zadanie pedagogiczne czy wychowawcze i połączyć ją z kolejną – o zbliżonej tematyce czy założeniach edukacyjnych.

 1. Bałwanek
 2. Biała Pani Zima
 3. Czworonożni przyjaciele
 4. Każda Babcia jest jedyna
 5. Kocie zajęcia
 6. Mała śnieżka
 7. Moi Dziadkowie z dziecięcych lat
 8. Pastorałka przedszkolaka
 9. Pingwinek
 10. Piosenka o Świętym Mikołaju
 11. Płatki śniegu
 12. Prezenty dla Mikołaja
 13. Ptaszek
 14. Siadła wrona
 15. Smutna jodła
 16. Śnieżne zabawy
 17. Taniec białych dni
 18. Wigilijny wieczór
 19. Zagraj to sam
 20. Życzenia dla Dziadka
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
zima
Aranżacje
Jerzy Zając
ISBN
978-83-65915-47-4
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Liczba stron
252
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-47-4

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Kupiłam Zimę i to pierwsza z moich książek z tej serii . Już wiem, że będą kolejne. SWIETNA PUPUBL8KACJA , jest w niej wszystko by przeprowadzić zajęcia Dziękuję.

Oceń 

Rewelacyjna publikacja. Zabawy na każdą porę i okazję. Z rekwizytami, bez, przy muzyce. Coś wspaniałego. Na pewno zakupię pozostałe części.

Oceń 

Świetna publikacja! Bardzo pomysłowa, dzieci na pewno nie będą się nudzić przy zaproponowanych ćwiczeniach. Bardzo podobają mi się zwłaszcza zabawy muzyczne z rekwizytem. Polecam :)

Oceń 

Polecam w 100%. Jest tu wszystko czego potrzebuje nauczyciel przedszkola. Na pewno z czasem dokupię resztę książek z tej serii.

Oceń 

Serdecznie polecam serię książek i płyt z porami roku. Idealne do pracy z dziećmi w różnym wieku! :)

Oceń 

Jesteście NIESAMOWICI! Zamówienie na "Zimę" złożone o 12:11 a o 12:31 już nadano:)

Oceń 

Nieocenione w pracy nauczyciela !. Wciąż korzystam

Napisz swoją opinię